$
בארץ

נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי פרופ' חזי לוי למנכ"ל משרד הבריאות

מעתה הוא יהיה הפנים של המאבק בקורונה: ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה אישרה את המיועד של אדלשטיין למחליפו של בר סימן טוב, על אף פרסומים על דו"ח ביקורת חמור על התנהלות בית החולים ברזילי שאותו ניהל. לוי: "גם אם היו טעויות אז דברים נמצאים בתהליך תיקון"

איתמר אייכנר ואדיר ינקו, ynet 08:5205.06.20

נציבות שירות המדינה אישרה את מינויו של פרופ' חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי באשקלון, למנכ"ל משרד הבריאות. לוי, שניהל את ברזילי בשמונה השנים האחרונות ומונה לתפקידו החדש על ידי שר הבריאות הנכנס יולי אדלשטיין, יחליף את משה בר סימן טוב ויהיה מעתה הפנים של המאבק בנגיף הקורונה.

 

 

  

ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ היא שאישרה את מינוי לוי, והעבירה את חוות הדעת שלה למזכירות הממשלה. זאת, למרות פרסומים לפיהם לוי נחשד בניגוד עניינים ודו"ח ביקורת חמור על התנהלותו של המרכז הרפואי ברזילי, שבניהולו. לוי הופיע בפני ועדת המינויים שבה חברים מלבד הנציב גם שני נציגי ציבור והתייחס לפרסומים נגדו. מינויו צפוי להגיע בקרוב לאישור הממשלה.

 

 

פרופ' חזי לוי פרופ' חזי לוי צילום: גדי קבלו

 

בשבוע שעבר צץ כאמור מכשול סביב מינוי לוי:בכלכליסט דווח כי דו"ח ביקורת סביב תאגיד הבריאות של ברזילי, שהחל להתגבש בשנת 2019 ומסקנותיו החמורות נכתבו בחודשים האחרונים, דורש את התייחסותו של אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה - אותה נציבות שבסופו של דבר נתנה את ההכשר למינוי לוי.

 

פרופ' לוי הגיב הבוקר: "אני לא אומר הרבה עדיין אבל אני שמח שלפחות בשיחה רצינית מאוד עם אנשים ולאחר שעברנו על הדו"ח, ניתן למנות אותי. גם אם היו טעויות אז דברים נמצאים בתהליך תיקון. לא נמצאה סיבה לא למנות או בעיה בטוהר המידות. אני שמח מזה ואני מקווה שמחול השדים הזה יפנה את מקומו עם המינוי להמשך עבודה ועשייה. זה מה שחשוב".

 

פרופ' לוי מחליף את משה בר סימן טוב, שעל פרישתו מתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות פורסם לראשונה ב-ynet. עם החלטתו למנות את פרופ' לוי לתפקיד, אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין כי "בעת כזו, עם הצורך להתכונן לגל שני של נגיף הקורונה ועם הצבתה של מערכת הבריאות בראש סדר העדיפויות של ישראל, פרופ' חזי לוי הוא האדם הנכון לתפקיד.

 

"הניסיון הרב שצבר לאורך השנים והצלחותיו בזירות השונות מבטיחות את הצלחתו בתפקיד החשוב כל כך של מנכ"ל משרד הבריאות. אני מבקש להודות גם למנכ"ל המשרד הנוכחי משה בר סימן טוב על העבודה המאומצת והחשובה שעשה בתפקיד".

x