שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

למרות מענקי העידוד: רק 57 אלף מובטלים דיווחו השבוע שהוחזרו מחל"ת – 6% בלבד

מספר המובטלים במשק עומד עתה על כ-850 אלף; יתכן שהחשש מפני גל שני של התפרצות הקורונה משפיע על חלק מהמעסיקים שמעדיפים לא להחזיר את העובדים מחל"ת מחשש שלא יוכלו להוציא אותם שוב

שחר אילן 17:5104.06.20

המעסיקים אינו ממהרים להחזיר את העובדים מהחל"ת: ההנחה היתה שמעסיקים רבים מחכים למענקי עידוד ההחזרה לעבודה, כשמיום שני ה-1.6 יכולים העובדים לקבל מענקים מלאים. למרות זאת, בשבוע הראשון של חודש יוני הוחזרו 57 אלף עובדים בלבד.

 

 

 

בסך הכל מדובר ביר'דה מכ-900 אלף מובטלים לכ-850 אלף, כלומר ירידה של 6% - כך עולה  מנתונים שמפרסם היום (ה') שירות התעסוקה. ההערכה היא שיש תת דיווח לשירות התעסוקה אבל גם אם זה המצב הרי שספק אם מספר החוזרים גבוה ביותר מכמה עשרות אחוזים בהשוואה לנתון הרשמי. יתכן שהחשש מפני גל שני של התפרצות הקורונה משפיע על חלק מהמעסיקים שמעדיפים לא להחזיר את העובדים מחל"ת מחשש שלא יוכלו להוציא אותם שוב.

 

משירות העסוקה נמסר עוד שמהעדכון האחרון אתמול בשעה 16:00 ועד היום ב-16:00 התקבלו בשירות התעסוקה 12.5 אלף דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,250 דורשי עבודה חדשים. מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19.4, התקבלו בשירות התעסוקה 288 אלף דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 110 אלף דורשי עבודה חדשים.

 

המעסיקים יקבלו מענק של 7,500 שקל עבור כל עובד שהוצא לחל"ת ויוחזר לשוק העבודה. המענק יינתן עבור עובדים שיחזרו החל מה-1 ביוני. עבור עובדים שהוחזרו החל מה-19 באפריל, יינתן מענק של 3,500 שקל.

שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

x