$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הממשלה תאשר: הנציבות ורשות החברות עוברות לשר אמסלם

נתניהו הבטיח לפני מספר שבועות לשר הדיגיטל והסייבר שיעניק לו את שתי היחידות הללו עם מינויו כשר שגם מקשר בין הממשלה לכנסת. כחול לבן: סמכויות שיועברו ממשרד רה"מ שלא בהתאם להסכם הקואליציוני יוחזרו אליו בעת ביצוע הרוטציה"

צבי זרחיה 14:1504.06.20

הממשלה תאשר ביום ראשון את העברתן של נציבות שירות המדינה ואת רשות החברות הממשלתיות לאחריותו של שר הדיגיטל והסייבר דודי אמסלם (ליכוד).

 

 

 

רה"מ בנימין נתניהו הבטיח לפני מספר שבועות לאמסלם שיעניק לו את שתי היחידות הללו עם מינויו כשר שגם מקשר בין הממשלה לכנסת.

 

דוד אמסלם ובנימין נתניהו דוד אמסלם ובנימין נתניהו צילום: יואב דודקביץ

 

השבוע הקימה הממשלה חלק מהמשרדים החדשים ללא המשרד של אמסלם. רה"מ נתניהו בחן שוב את הנושא והחליט להעבירן לאמסלם.

 

בראש נציבות שירות המדינה עומד הנציב פרופ' דניאל הרשקוביץ, שמונה על ידי נתניהו. בנציבות שירות המדינה מועסקים 230 עובדים, והיא ממונה על ניהול העסקתם של עובדי המדינה. תפקידיה העיקריים הם: קליטה ומינוי עובדים, קביעת תקנים למשרדי הממשלה, הכשרת עובדי המדינה, טיפול ברווחתם, קביעת מסלולי קידום ועוד. הנציבות יחד עם משרדי האוצר ורה"מ עוסקת כעת בהקמתם של 6 משרדי הממשלה החדשים.

 

הבוקר נחשף בכלכליסט כי כחול לבן דורשת שהנציבות תוחזר אל משרד רה"מ בעוד שנה וחצי בעת ביצוע הרוטציה בין נתניהו לגנץ. זאת, בהתאם להסכם הקואליציוני שאיפשר העברת אחריות של יחידות ממשרד למשרד, אך לא כלל אפשרות להעברת הנציבות ממשרד רה"מ למשרד אחר.

 

גורמים בכחול לבן מסרו בתגובה כי "סמכויות של יחידות שיועברו ממשרד רה"מ שלא בהתאם להסכם הקואליציוני יוחזרו אליו בעת ביצוע הרוטציה".

 

רשות החברות הממשלתית היא יחידת סמך שכפופה לשר האוצר. באחרונה חשף כלכליסט כי יו"ר הרשות ינקי קווינט מיועד להתמנות כמנכ"ל רמ"י.

 

לאחר החלטתן של הממשלה והכנסת על הקמת משרדו של אמסלם יוקם צוות הקמה שיסדיר זאת.

x