$
בארץ

תדמיר שיאון מתרחבת: מציעה מימון להתקנת גגות סולאריים במושבים וקיבוצים

בחודשים האחרונים הושלמו מספר פרויקטים ביישובי מועצת באר טוביה, קיבוץ איילות ותלמי יפה, בסכום שנאמד ב-12 מיליון שקל

ליאור גוטמן 10:5304.06.20

חברת תדמיר שיאון מרחיבה את פעילות בתחום החשמל ה"ירוק", זאת באמצעות מימון להקמת מערכות סולאריות במושבים ובקיבוצים שונים. הפעילות מתבצעת באמצעות "תדמיר שיאון אנרגיה", כאשר בחודשים האחרונים הושלמו מספר פרויקטים ביישובי מועצת באר טוביה, קיבוץ איילות תלמי יפה, בסכום שנאמד על ידם בכ-12 מיליון שקל.

 

החברה מציעה שלוש צורות התקשרות עם הלקוחות. הראשונה כוללת הקמה ותפעול מלא של המערכת, וזאת בהתאם להסדרות רשות החשמל ועד 25 שנות הפעלה. גודל המתקן תלוי בשטח הפנוי, והחברה מדווחת על הקמת מערכות שמפיקות בין כמה מאות קילוואט לכמה מגה וואט. צורת ההתקשרות השנייה היא סוג של שותפות עם בעל השטח או הגג, כאשר "תדמיר שיאון אנרגיה" מקימה את המערכת והיא חולקת בהכנסות עם בעלי המקום. ההתקשרות השלישית היא במודל BOT, כלומר "תדמיר שיאון אנרגיה" מקימה את המערכת ונהנית מההכנסות, ולאחר תקופה שנקבעת מראש על בין הצדדים היא מעבירה את הפרויקט לרשות בעל השטח.

 

בכוונת החברה לנצל את הפריחה בתחום, בוודאי על רגע הכרזת שר האנרגיה יובל שטייניץ השבוע על השקעה נרחבת בפרויקטים סולאריים. רון ארצי, מבעלי קבוצת תדמיר שיאון אמר לכלכליסט ש"בתקופה שכזו אנו מציעים פתרון לחקלאים ובעלי מפעלים שממילא יש להם גגות פנויים לקבל הכנסה נוספת פאסיבית ללא כל השקעה מצידם. אנו מברכים על החלטת שר האנרגיה החדש בנושא ושמחים לקחת חלק בסיוע השגת היעדים".

 

 

פאנל סולארי פאנל סולארי צילום: שאטרסטוק

 

x