$
בארץ

בהוראת רגב: שירותי יאנגו פיקס ייבחנו מחדש ולא יסגרו לאלתר

לאחר שלפני כמה ימים קבע משרד התחבורה כי השירות המאפשר לנוסעים לקבוע מראש את מחיר הנסיעה איננו חוקי, הודיע שרת התחבורה כי החליטה לבחון מחדש את ההחלטה לסגור אותו. הסיבה: חוסר רצון לפגוע בפרנסת נהגי המוניות בזמן משבר הקורונה

ליאור גוטמן 22:3302.06.20

שרת התחבורה מירי רגב החליטה הערב (ג') לבחון מחדש את את כלל השירותים שמעניקה חברת המוניות יאנגו, לרבות שירותי יאנגו פיקס. כך נודע ל"כלכליסט". ההחלטה התקבלה בעקבות בחינה מחודשת של פעילות החברה ותחת ההנחה שבעת הזו אין מקום לפגיעה גורפת בפרנסתם של נהגי המוניות.  

 

בשלב זה, טרם נקבע אילו שירותי חברה יישארו ואילו יעברו שינוי, אולם כאמור ההנחיה היא שלא לפגוע מיידית בכלל הפעילות של החברה, כאשר ההוראה היא שעל המשרד לחזק ולדחוף לפעילות של שירותים טכנולוגיים וחדשניים. כפי שפורסם ב"כלכליסט", בכירי המשרד הודיעו בסוף מאי 2020 שהם רוצים לסגור את שירותי יאנגו פיקס שהושקו בשנה שעברה. מדובר בשירותי נסיעה דרך אפליקצייה ייעודית, שנתנו לנוסע אפשרות לקבוע מראש את מחיר הנסיעה ליעדים שונים.

 

מונית של יאנגו מונית של יאנגו צילום: מאיר אורבך

 

במהלך חג הפסח החליטו במשרד התחבורה לאחר בחינה וטיפול במספר תלונות שהתקבלו שם, כי שירות קביעת המחיר מראש מהווה לכאורה עבירה על החוק, כיוון שקביעת מחיר מנטרלת לכאורה את מנעד אפשרויות התשלום של הלקוח, ואף מונעת אפשרות תיאורטית של מתן הנחה מהמחיר הסופי שיתקבל בסוף כל נסיעה.

 

ההנחיה של רגב מגיעה לאחר כעשרה ימים שבהם היא למדה את פעילות חטיבות משרד התחבורה. במהלך היום ביקרה השרה במשרדי רכבת ישראל והנחתה את בכירי הרכבת להיערך להפעלת החברה כבר ב-8 ביוני, תחת התקווה שמשרד הבריאות לא יעצור את הפעילות בפעם הרביעית ברציפות.
x