$
בארץ

חזי ליפשיץ מונה למנכ"ל משרד המים

ליפשיץ שימש כגורם המקצועי הבכיר במשרד האנרגיה שהיה אמון עד הימים האחרונים לטיפול בתחום המים. השר אלקין, "בחרתי למנות איש מקצועי מתוך עובדי מדינה מכהנים"

ליאור גוטמן 13:0202.06.20

השר זאב אלקין מינה את חזי (יחזקאל) ליפשיץ לתפקיד מנכל משרד המים. ליפשיץ שימש כגורם המקצועי הבכיר במשרד האנרגיה שהיה אמון עד הימים האחרונים לטיפול בתחום המים.

 

ליפשיץ, 45, שימש עד היום כסמנכ"ל מים במשרד האנרגיה במשך כ 7 שנים, וכחלק מתפקידו כיהן כחבר מועצת רשות המים. בשנים האחרונות קידם את התוכנית הממשלתית להתמודדות עם תקופות בצורת, אשר כללה את הכפלת יעד ההתפלה והקמת המוביל הארצי ההפוך, וכן קידם את הרפורמה המקיפה בחברת "מקורות".

 

יחזקאל ליפשיץ יחזקאל ליפשיץ צילום: משרד המים

 

ליפשיץ בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומנהל עסקים ותואר שני במינהל עסקים, מימון ושיווק מטעם האונברסיטה העברית.

 

השר אלקין, "בניגוד לפרסומים הבוקר, ובכוונה לחסוך בעלויות ולהימנע מתוספת תקנים חדשים לשירות מדינה, בחרתי למנות איש מקצועי מתוך עובדי מדינה מכהנים ששימש עד היום בתפקיד סמנכ"ל תשתיות אנרגיה ומים במשרד האנרגיה והיה מופקד על תחום המים במשרד האנרגיה. אני בטוח שליפשיץ הוא האיש הנכון להוביל את המשרד ולקדם את הרפורמות שאני מתכנן במשרד למשאבי מים. אני מודה לשר יובל שטייניץ שאפשר לי למנות את ליפשיץ ולהשאיל אותו לתפקיד זה ממשרד האנרגיה".
x