$
בארץ

ועד עובדי רש"ת שוב מאיים להשבית את נתב"ג: דורש מתווה להחזרת הטיסות

הוועד מסר כי במידה ומשרד הבריאות לא יגבש מתווה מסודר החל מיום ראשון הקרוב, הוא יעבור ל"מתכונת יום כיפור". משמעה שהשירותים לחברות התעופה יופעלו במתכונת חירום בלבד; לפי רש"ת, 2,500 עובדים נמצאים בחל"ת והחל מה-1.7 יפסיקו לקבל תשלום

תומר הדר 11:5702.06.20

ועד עובדי רשות שדות התעופה שוב מאיים להשבית את הפעילות המועטה בנתב"ג החל מיום ראשון הקרוב, זאת במידה ומשרד הבריאות לא יגבש מתווה מסודר להחזרת הטיסות. המשמעות היא, לפי לשון הודעת הוועד, עבודה ב"מתווה יום כיפור", כלומר חברות התעופה לא יוכלו לקבל שירותים והצוותים היחידים שיעבדו יהיו צוותי חירום.

 

 

בשבוע שעבר איים הוועד על חברת אל על, והוציא לה מכתב שני ובו מסר כי אם לא תשלם את חובה שנצבר החל מפברואר, העומד על מיליוני שקלים, אל על "לא תוכל להמריא מהשדה". במכתב כתוב כי  "לא ייתכן שעובדי הרשות עדיין בבית, כי אין איך לשלם להם משכורות בעוד שאל על חייבת לרשות סכומי עתק". מדובר ב-2,000 עובדים מתוך 3,000 שעובדים ברש"ת, שעדיין בחל"ת.

נתב"ג ריק נתב"ג ריק צילום: רויטרס

 

יוזכר כי גם כיום, למרות ההקלות ההולכות וגדלות בנושא הקורונה, כל מי שנכנס לישראל נדרש להיכנס ל-14 ימי בידוד, מה שמונע בפועל את חזרתן של חברות תעופה רבות לפעילות סדירה בישראל. לפי רשות שדות התעופה, 2,500 עובדים של רשות שדות התעופה נמצאים בחל"ת והחל ב-1.7 יפסיקו לקבל תשלום.

 

במהלך החודשים האחרונים הודיעו מספר חברות תעופה, החל בטורקיש איירליינס וכלה בבריסל איירלינס על חזרה לישראל – ואולם חזרה זו מותנית בין היתר בהסרה של חובת ההסגר.

 

כמו כן, בשבועות האחרונים הועלו מספר פעמים על ידי משרד הבריאות אפשרויות להגדרה של "מדינות ירוקות", כלומר מדינות שמהן ניתן לטוס לישראל ללא חשש הסגר- אך עד כה לא הוגדרה מדיניות רשמית בנושא.

 

 

 

 

x