$
בארץ

ענף התיירות יקבל 300 מיליון שקל מתוך חבילת הסיוע לעסקים

כך סוכם בפגישה בין נציגי המלונאים לשרי האוצר והתיירות. משרד האוצר: "הוסכם כי המתווה יהיה דומה לסיוע בארנונה שניתן בצוק איתן והמתווה המפורט יגובש בשיתוף פעולה בין שני המשרדים"

עמרי מילמן ונווית זומר 14:1701.06.20

שר האוצר ישראל כץ ושר התיירות אסף זמיר סיכמו על מתווה סיוע לענף התיירות והמלונאות בגובה 300 מיליון שקל מתוך חבילת הסיוע לעסקים. עם זאת, למשרד האוצר אין בשלב זה תשובות כיצד יחולק הכסף המדובר.

 

 

 

לפי האוצר התקציב יינתן מתוך חבילת הסיוע הקיימת. ממשרד האוצר נמסר כי "הוסכם כי המתווה יהיה דומה לסיוע בארנונה שניתן בצוק איתן והמתווה המפורט יגובש בשיתוף פעולה בין משרד התיירות ובין משרד האוצר. הכסף הוקצה כחלק מחבילת הסיוע לעסקים."

 

בפגישה של שני השרים עם נציגי המלונאים, נמסר כי כמחצית מהאורחים בבתי המלון הם תיירים, ומאחר ומשבר הקורונה עצר לחלוטין כניסת תיירים לארץ מתחילת מרץ ואין צפי לחזרה לשגרה בהיבט הזה בחודשים הקרובים, הפגיעה של המלונות תהיה גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים שחוזרים בשבועות האחרונים לשגרה.

 

 

נתב"ג ריק בימי הקורונה נתב"ג ריק בימי הקורונה צילום: ענר גרין

 

בישראל 430 מלונות וסך תשלומי הארנונה שלהם מסתכמים ב-35 מיליון שקל בחודש. המדינה פטרה את העסקים כולל בתי המלון מתשלום ארנונה לחודשים אפריל-יוני ועל כן הסיוע יחל מחודש יולי הקרוב .מדובר בסיוע בתשלומי ארנונה לתשעת החודשים החל מיולי, שיוריד משמעותית את הוצאות התפעול של המלונות.

 

המלונות זכאים גם למענק השתתפות בהוצאות הקבועות (הפעימה השלישית שניתנת על ידי רשות המסים בימים אלו ויכולה להגיע עד ל-400 אלף שקל) וכן למענק שיינתן עבור תמרוץ העסקת עובדים.

 

אולם דווקא עבורם המענק לתמרוץ עובדים שמחולק החל מהחודש ל-4 פעימות, לא בהכרח יועיל, שכן למלונות אין טעם בשלב זה להעסיק בחזרה עובדים, אם הם אינם חוזרים לפעילות, כך שהמענק שיקבלו בסופו של דבר, אם בכלל, ישחק.

 

שר התיירות אסף זמיר: "ענף התיירות כולו נמצא במשבר חמור בעקבות הקורונה ותפקידנו לפעול במהירות האפשרית להחזירו למסלול ולסייע בשיקומו. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על ההירתמות המידית לנושא".

 

אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות הוסיף כי "מלונאי ישראל רוצים מאוד לשוב לעבודה סדירה וטוב לדעת שהממשלה מבינה את הקושי שלהם ומסייעת".

 

 

x