$
בארץ

דיווח שוטף

עובד במשרד רה"מ נדבק בקורונה, נבדק אם נפגש עם נתניהו

אחרי שנכנס לבידוד בגלל יעקב ליצמן והיועצת רבקה פאלוך, לשכת נתניהו הודיעה כי אדם נוסף בסביבתו אובחן כחולה קורונה. מדובר בעובד תחזוקה שהוזעק להכין את ההצהרה של נתניהו בעניין ההקפדה על הנחיות משרד הבריאות. נשקלת גם כניסתם של השרים כץ וגלנט לבידוד

כלכליסט ו-ynet 20:5001.06.20

קורונה בישראל ובעולם - תמונת מצב

 

20:45 - עוד 67 חולי קורונה בישראל

 

משרד הבריאות מסר כי מאז חצות אובחנו 67 בני אדם כחולי קורונה. כעת יש 2,006 חולים פעילים בישראל, 29 מהם מונשמים ו-285 מתו מהנגיף עד כה. אתמול נערכו 5,423 בדיקות לגילוי קורונה.

 

20:30 - עובד במשרד רה"מ התגלה כחולה קורונה

 

עובד תחזוקה במשרד ראש הממשלה בירושלים אובחן היום (שני) חיובי לנגיף הקורונה. כעת משרד הבריאות פתח בסיוע לשכת רה"מ בחקירת תנועותיו של העובד (חקירה אפידמיולוגית), כדי לבדוק אם הוא נפגש עם בנימין נתניהו.

 

העובד היה בסביבתו של נתניהו במוצאי שבת, לאחר שהוזעק לטפל במערכת ההגברה במסגרת הכנות להצהרה של נתניהו על הנחיות הקורונה. בהצהרה השתתפו גם שר האוצר ישראל כץ ושר החינוך יואב גלנט, שכניסתם לבידוד נשקלת גם כן.

 

בסוף חודש מרץ נכנס נתניהו לבידוד לאחר שהיועצת שלו, רבקה פאלוך, אובחנה חיובית לנגיף. בעקבות המקרה, ראש הממשלה עבר שתי בדיקות קורונה שבהן נמצא כי הוא לא נדבק. לפי לשכת רה"מ, עוד לפני שהנגיף התגלה אצל היועצת, נתניהו וסביבתו שמרו על כללי הריחוק הפיזי לפי הנחיות משרד הבריאות.

 

 

בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אמיל סלמן/הארץ

 

נתניהו יצא מהבידוד אחרי יומיים, אך אז התגלה ששר הבריאות דאז יעקב ליצמן נושא גם הוא את הנגיף. בעקבות האבחון, ראש הממשלה נכנס שוב לבידוד למשך כשבוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, אירח נתניהו את בנו אבנר לארוחת ליל הסדר שאף שודרה בטלוויזיה.

 

מסביבתו של ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום במשך שעות רבות במעון רה"מ, ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון רה"מ, בתוך המתחם המאובטח. אבנר פועל על פי הכללים של משרד הבריאות ואינו יוצא לשום מקום. הצילום בוצע ביממה האחרונה של הבידוד ולאחר בדיקה שנעשתה ותוצאתה יצאה שלילית".

 

16:55 - שירות התעסוקה: 21 אלף חזרו לעבודה ביממה האחרונה

 

שירות התעסוקה מוסר: מהעדכון האחרון אתמול בשעה 16:00 ועד היום ב-16:00 התקבלו בשירות התעסוקה 21,409 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,697 דורשי עבודה חדשים. מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19.4.2020, התקבלו בשירות התעסוקה 245,830 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 106,530 דורשי עבודה חדשים.

(אמיתי גזית)

 

16:14 - נתניהו מגיב לביקורת על חוק הקורונה: "לא נאפשר פריצת שוטרים לבתים ללא צו"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך ישיבת סיעת הליכוד ל"חוק הקורונה": "שוחחתי עם השר לביטחון פנים וסיכמנו חד משמעית - לא נאפשר פריצה של משטרה לתוך בתים ללא צו, לא יהיה דבר כזה. נמצא את האיזון המתאים בין הצורך לאכוף את ההנחיות לבין הצורך לשמור על זכויות הפרט וצנעת הפרט של אזרחי ישראל. אנחנו ערים לכך שבציבור יש מחשבה שאנו נפרום את האיזון הזה, לא עשינו את זאת עד עכשיו ולא נעשה".

(מורן אזולאי, ynet)

 

15:15 - בתוך יממה: עוד 13 חולים במוסדות חינוך, פי 3 בבידוד ביתי

 

החשש מהתפשטות הנגיף במערכת החינוך: עוד 13 חולים אובחנו היום (ג') במוסדות חינוך. משרד החינוך הודיע כי מספר התלמידים והמורים שנשלחו לבידוד ביתי זינק פי שלושה. 74% מהתלמידים החולים הם תלמידי הגמנסיה העברית בירושלים ו-35% מהמורים החולים מלמדים בתיכון הזה.

 

בסך הכל הוכנסו עד כה לבידוד 4,532 תלמידים ו-734 עובדי הוראה. 155 תלמידים אובחנו כחולי קורונה, בהם תשעה ילדי גן, 16 תלמידי בית ספר יסודי ו-130 תלמידי בית ספר על יסודי. בנוסף, 39 עובדי הוראה ואנשי חינוך נדבקו עד כה - חמישה מהם נדבקו בגנים, 17 בבתי הספר היסודיים ו-17 בבתי הספר העל יסודיים. מרבית הנדבקים, כאמור, שייכים לגמנסיה העברית בירושלים.

 

בשלב זה ישנם שישה בתי ספר סגורים ברחבי הארץ - שלושה בירושלים, אחד באלעד, אחד בחדרה ואחד באל-קאסום שבדרום. כמו כן, שבעה גנים נסגרו עד כה בעקבות המחלה: אחד בראשון לציון, אחד בתל אביב, אחד באור יהודה, אחד בבת ים ושניים בבני ברק. בירושלים נסגר גן אחד.

 

 

הגימנסיה העברית הגימנסיה העברית צילום: אלכס גמבורג

 

14:25 - ענף התיירות יקבל 300 מיליון שקל מתוך חבילת הסיוע לעסקים

 

שר האוצר ישראל כץ ושר התיירות אסף זמיר סיכמו על מתווה סיוע לענף התיירות והמלונאות בגובה 300 מיליון שקל מתוך חבילת הסיוע לעסקים. עם זאת, למשרד האוצר אין בשלב זה תשובות כיצד יחולק הכסף המדובר.

 

לפי האוצר התקציב יינתן מתוך חבילת הסיוע הקיימת. ממשרד האוצר נמסר כי "הוסכם כי המתווה יהיה דומה לסיוע בארנונה שניתן בצוק איתן והמתווה המפורט יגובש בשיתוף פעולה בין משרד התיירות ובין משרד האוצר. הכסף הוקצה כחלק מחבילת הסיוע לעסקים."

 

 

קו המלונות באילת קו המלונות באילת צילומים: שאטרסטוק

 

11:00 - תלמידה בבית הספר הרב תחומי בחדרה נדבקה בקורונה; בית הספר נסגר

 

תלמידה בבית הספר הרב תחומי בחדרה נדבקה בקורונה, ונשלחה לבידוד. בתום הערכת מצב שקיים ראש העיר עם גורמי משרד החינוך הוחלט לסגור זמנית את בית הספר.

 

10:55 - ניסנקורן על חוק הקורונה: הזכות להפגין לא תישלל, בתי המשפט ימשיכו בעבודתם

 

שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע הבוקר (ב') כי במסגרת "חוק הקורונה", המעגן בחקיקה את התקנות לשעת חירום, לא תישלל הזכות להפגין, הכנסת ובתי המשפט ימשיכו בעבודתם, ולרשויות ינתנו הכלים לאכוף את ההנחיות - אולם שוטרים לא יפרצו באופן שרירותי לבתי האזרחים.

 

ניסנקורן אף הודיע כי "בימים הקרובים נמשיך בעבודה מאומצת כדי לוודא שהחקיקה תהיה אפקטיבית אך מידתית". שר המשפטים צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "החקיקה בנושא הקורונה הכרחית, אבל זכויות הפרט ימשיכו להיות נר לרגלינו גם בעת החירום. יחד עם אנשי משרד המשפטים ושותפיי בממשלה אני פועל להבטיח שסמכויות המדינה בתקופת המשבר יהיו קצובות בזמן וכפופות לביקורת פרלמנטרית".

 

 

אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: תומריקו

 

09:05 - שכבה בבית הספר בית חינוך בירושלים נכנסה לבידוד

 

בבית הספר בית חינוך בירושלים, נכנסה שכבת ט' לבידוד לאחר שאחד התלמידים אובחן כחולה קורונה.

  

08:15 - גבעת זאב: בית ספר אופק נסגר לאחר שמורה נמצא חיובי לקורונה

 

מורה בבית הספר אופק בגבעת זאב נמצא חיובי לקורונה, ובית הספר נסגר הבוקר.278 תלמידים ו-35 מורים בבית הספר נכנסו לבידוד.

 

בבית ספר הר טוב בקיבוץ צרעה נמצאה הלילה תלמידה כיתה א' מאומתת לקורונה, אבל היא אינה חולה. כל תלמידי כיתתה, המחנכת ושש מורות נוספות בצוות שלימדו בשבוע שעבר את הכיתה נכנסו לבידוד ל-10 ימים.

 

 

ארכיון ארכיון צילום: נחום סגל

 

07:30 - משרד הבריאות: אם 3 אובחנו כחולי קורונה במוסד לימודי - עדיף לסגור את כולו

 

משרד הבריאות פרסם נוהל חדש המתייחס למקרה שבו מאובחנים תלמידים במוסד לימודי כחולים בנגיף הקורונה. על-פי הנוהל, במקרה שיש יותר משלושה תלמידים שחלו בקורונה במוסד, גם אם שלושתם מאותה כיתה - יש להעדיף לסגור את המוסד כולו. בנוהל נכתב עוד כי "במקרה שיש במוסד שלושה חולים או פחות, אך הם מפוזרים במספר כיתות או לחלופין מדובר על מורה שמלמד בכמה כיתות, יש להעדיף סגירה של המוסד או של שכבת גיל שלמה". (אדיר ינקו)

 

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמש שר הבריאות יולי אדלשטיין אמש צילום: יואב דודקביץ

 

06:55 - עובדת במועדונית בבת ים נדבקה בקורונה, 13 ילדים נשלחו לבידוד

 

עיריית בת ים הודיעה כי עובדת במועדונית של מחלקת הרווחה שפועלת בעיר התגלתה כחולת קורונה ובעקבות זאת נכנסו לבידוד 13 ילדים וחמישה אנשי צוות. הילדים שמגיעים למועדונית בשעות אחר הצהריים לומדים בעשרה בתי ספר שונים בבת ים ובתל אביב. בשלב זה לא נדרש

בידוד לתלמידים האחרים בבתי הספר, אך בעירייה החלו להיערך לביצוע בדיקות מיידיות לכל ילדי המועדונית. (איתי בלומנטל)

 

06:30 - מורה מירושלים חלה בקורונה, בנו נדבק - ילדי הגן שבו הוא לומד נכנסו לבידוד

 

ילד בגן בשכונת קטמון בירושלים אובחן כחולה קורונה. הילד הוא בן לאב המלמד בתיכון הגימנסיה בירושלים שגם כן נדבק בקורונה. בהתאם להנחיות, ילדי הגן וצוותו התבקשו להיכנס לבידוד. (נינה פוקס)

x