$
בארץ

למרות הביקורת: הממשלה אישרה את מתווה עידוד התעסוקה

לפי התוכנית, המענק יינתן מהעובד הראשון, דבר המיטיב עם המעסיקים הגדולים; המתווה אושר למרות דרישתו של שר הכלכלה עמיר פרץ להקצות חלק מהסכום למעסיקים ששמרו על עובדיהם ולא הוציאו אותם לחל"ת

עמרי מילמן 17:0631.05.20

מתווה עידוד התעסוקה השנוי במחלוקת של שר האוצר ישראל כץ אושר היום (א') בממשלה.

 

לפי המתווה שאושר מעסיקים שיחזירו את עובדיהם מהחל"ת החל מתחילת יוני יקבלו 7,500 שקל בארבע פעימות, ואילו מעסיקים שהחזירו את עובדיהם אחרי תחילת מאי יקבלו 3,500 עבור כל עובד.

 

 

 

מעסיקים שהחזירו את עובדיהם לפני כן או ששמרו על עובדיהם למרות הפגיעה בעקבות משבר הקורונה לא יקבלו דבר. המתווה המקורי לא מתייחס לשאלה האם עסק נפגע או לא. המתווה אושר, למרות דרישתו של שר הכלכלה עמיר פרץ להקצות חלק מהסכום למעסיקים ששמרו על עובדיהם למרות הפגיעה בעסקים.

ישראל כץ, שר האוצר ישראל כץ, שר האוצר

 

למעשה מדובר במתווה "טיפש" כפי שכינו אותו מספר גורמים מקצועיים בשבועות האחרונים, לפיו המענק יינתן מהעובד הראשון, ולא באופן מתוחכם יותר המכיר בכך שמעסיקים בלאו הכי יחזירו חלק מעובדיהם.

 

ובכך למעשה מיטיב כץ עם המעסיקים הגדולים שהשאירו את עובדיהם במשך זמן רב יותר בחל"ת, לעומת חנויות רחוב קטנות שהזדרזו לפתוח כשניתן לכך האישור באפריל.

 

לפי הסיכום המתווה אמור לעמוד על 5.5 מיליארד שקל, כאשר חצי מיליארד שקל נוספים יחולקו לאחר שימוע ציבורי והתייעצות בין כץ לשר הכלכלה פרץ. בפועל ההערכות במגזר העסקי היא כי המענקים יעמדו על סכום כולל נמוך בהרבה.

x