שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח שוטף

בעלי מועדון הבארבי פתח בשביתת רעב: "שכחו אותי בבית 3 חודשים"

לדברי שאול מזרחי, "לא אכלתי מאתמול, וגם לא אוכל - עד שיהיה פתרון; שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע על הרחבת הבדיקות גם לאנשים ללא תסמינים בכל הארץ; היום אובחנו 53 חולים בקורונה; מספר החולים בגימנסיה העברית בירושלים עלה ל-134, כל בית הספר בבידוד; שירות התעסוקה: עוד 22 אלף חזרו לעבודה; שערי הכניסה להר הבית נפתחו מחדש למתפללים

כלכליסט ו-ynet 22:5131.05.20

קורונה בישראל ובעולם - תמונת מצב 

 

22:50 - בעלי הבארבי פתח בשביתת רעב: "שכחו אותי בבית 3 חודשים"

 

"לא אכלתי מאתמול, וגם לא אוכל - עד שיהיה פתרון", כך אמר היום שאול מזרחי, הבעלים של מועדון הבארבי בתל אביב, שלא נכלל במתווה של משרד התרבות לפתיחת מוסדות התרבות.

 

"הרבה תומכים הגיעו", אומר מזרחי מהמאהל שהקים מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים. "הקהל של מועדון הבארבי מגיע - אם זה מירושלים או תל אביב - כדי לתת כתף במאבק. אני יושב פה לבד אבל הרבה אנשים מגיעים לתמוך". 

שאול מזרחי בשביתת הרעב שהוא מקיים מול ביתו של רה"מ בירושלים. "בערב צפויות הופעות" שאול מזרחי בשביתת הרעב שהוא מקיים מול ביתו של רה"מ בירושלים. "בערב צפויות הופעות"

 

מזרחי דורש שיאפשרו לו לפתוח את מועדון הבארבי שבבעלותו כבר יותר מ-20 שנה, ובנוסף דורש פיצויים על התקופה שלא עבד. את המאהל המאולתר של מזרחי מול מעון ראש הממשלה מעטרים שלטי מחאה עם הכיתוב: "לגווע ברעב ולשבות רעב זה הינו הך", "שכחו אותי בבית שלושה חודשים" ועוד.

 

מאז הבוקר מזרחי משתף כי הוא מקבל חיבוק גדול מהעוברים והשבים, כמו גם לחיזוק מצד תעשיית המוזיקה - הזמר ישי ריבו הגיע להראות תמיכה, וכך גם המפיק הוותיק שוקי וייס. "בערב צפויות הופעות", מוסיף מזרחי, "אם כי דרוש עוד זמן להתארגן". מזרחי מבטיח כי הוא ערוך ומוכן עם שק שינה, ויוסיף לשבות רעב עד אשר יימצא פתרון.

 

(רן בוקר, ynet)

 

19:30 - היום אובחנו 53 חולים בקורונה בכל הארץ

 

בישראל אובחנו היום 53 חולים חדשים בקורונה - כך דיווח משרד הבריאות לפני זמן קצר. סך הכל החולים המאומתים עומד על 17,071 כאשר מתוכם יש 1,994 חולים פעילים לעומת 14,792 חולים שהחלימו מהמחלה. מספר המונשמים עומד כעת על 30, ומספר החולים שנפטרו מהנגיף על 285.

 

מספר הבדיקות לאיתור קורונה שהתבצעו היום עדיין נמוך ועומד על 2,874. עם זאת, מדובר על עלייה משמעותית לעומת אתמול - אז בוצעו 1,012 בדיקות בלבד.

 

19:00 - אדלשטיין: "נרחיב את הבדיקות גם לאנשים ללא תסמינים בכל הארץ"

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע הערב כימעתה יבוצעו בדיקות קורונה גם לאנשים ללא תסמינים - ובכל הארץ, לא רק בבתי הספר.  לדבריו, "שמענו את הטענות שלא כל מי שרצה להיבדק אכן קיבל אפשרות", אמר אדלשטיין. "אנחנו בקשר עם קופות החולים, ואני אישית גם נפגש מחרתיים עם המנכ"לים של כל קופות החולים על מנת להחדיר יותר לשטח את הצורך לבדיקות בקרב אותן אוכלוסיות שחייבות לעשות את הבדיקות".

 

הוא הוסיף: "לא פעם עלתה השאלה לגבי כמות הבדיקות הנדרשת. עשינו לא מעט דיונים, וזה לא סוד שיש חילוקי דעות בקרב אנשי המקצוע, זה נע בין אלה שאומרים שאין חשיבות ואלה שאומרים שצריך לבדוק את כלל האוכלוסייה".

שר הבריאות אדלשטיין במסיבת העיתונאים שבה הצהיר על הרחבת הבדיקות שר הבריאות אדלשטיין במסיבת העיתונאים שבה הצהיר על הרחבת הבדיקות צילום: יואב דודקביץ

 

 

18:45 - החשש מגל שני: קופ"ח כללית החלה בהפעלת כ-50 מתחמי בדיקות קורונה

 

לנוכח העלייה במספר חולי הקורונה והחשש מהתפרצות נוספת קופת החולים כללית החלה בהפעלת יותר מ-50 מתחמי בדיקות ברחבי הארץ וזאת בנוסף למתחמי הדרייב-אין שמפעילה מד"א עבור כללית. בדיקות קורונה נעשות עם הפניית רופא לסובלים מתסמינים (חום, שיעול וקשיי נשימה), לתלמידים וצוות הוראה במוסדות חינוך שבהם התגלה חולה קורונה. בעקבות גילוי של שני תלמידים חולי קורונה באור יהודה החלו בלקיחת דגימות יזומות בעיר.

 

18:35 - חולדאי לבעלי העסקים בת"א: "לא נאפשר הפקרות כפי שתועדה בסוף השבוע"

 

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי שלח מכתב לבעלי העסקים בעיר ובו הוא קורא להם להקפיד על כללי התו הסגול. "לצערנו, בסוף השבוע האחרון תועדו בתי עסק בעיר שבהם לא התקיימה הקפדה על כללי הבריאות", כתב חולדאי. הוא הוסיף: "האחריות לשמירה על בריאות עובדיכם ולקוחותיכם היא שלכם, ולא נאפשר הפקרות".

 

 

רון חולדאי רון חולדאי צילום: יאיר שגיא

 

18:30- כל הגימנסיה העברית בירושלים בבידוד: מספר הנדבקים עלה ל-134

 

מספר הנדבקים בתיכון הגימנסיה העברית בירושלים ממשיך לטפס: על פי עדכון שפרסם אחר הצהריים (יום א') משרד החינוך, מספר התלמידים ועובדי ההוראה שנדבקו בנגיף הקורונה הגיע ל-134 - המהווים לא פחות מ-8.7% מכלל תלמידי ומורי התיכון. כל בית הספר ייכנס לבידוד בעקבות ההדבקה ההמונית, ולא רק שכבת ט' לבדה. התלמידים והמורים יידרשו להיות בבידוד עד 9 ביוני.

 

מספר הנדבקים בבית הספר עלה אחר הצהריים ב-15, לאחר שמוקדם יותר עמד על 119 (105 תלמידים ו-14 עובדי הוראה). מספר התלמידים והמורים הנדבקים בכל הארץ הגיע ליותר מ-190, רובם הגדול כאמור מהגימנסיה העברית. בעקבות כניסת בית הספר לבידוד, עלה בכמעט אלף מספר התלמידים בבידוד ברחבי הארץ, ל-1,407.

 

תלמידים ומורים נדבקו גם בבתי ספר ובגנים ברמלה, רחובות, תל אביב, אור יהודה, בני ברק, חולון, דרום השרון, ראשון לציון, בית שמש, מודיעין, מודיעין עילית, בית אריה, כסייפה ואל-קאסום.

 

 

הגימנסיה העברית הגימנסיה העברית צילום: אלכס גמבורג

 

16:50 - שירות התעסוקה: עוד 22 אלף חזרו לעבודה

 

עדכון משירות התעסוקה:  מהעדכון האחרון ביום רביעי בשעה 16:00 ועד היום בשעה 16:00 התקבלו בשירות התעסוקה 22,089 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 1,680 דורשי עבודה חדשים; מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19 באפריל, התקבלו בשירות התעסוקה 224,421 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 104,834 דורשי עבודה חדשים.

 

 

16:45 - יותר נדבקים, ויותר חשיפות לקורונה באוטובוסים

 

מספר הנדבקים עולה - ואיתו גם מספר החשיפות לקורונה ברחבי הארץ, ומספר האנשים שנדרשים להיכנס לבידוד. 170 מקרים של חשיפה לנגיף הקורונה בתחבורה הציבורית נרשמו בשבועיים האחרונים, לצד 234 מקומות וכתובות - כך עולה מחקירות מסלולי תנועתם של החולים המתפרסמות באתר משרד הבריאות. בדקו כאן אם הייתם ליד חולה קורונה - ואם אתם נדרשים להיכנס לבידוד. בתוך כך נרשמו גם הבוקר (ראשון) עומסים בתחנות האוטובוסים המרכזיות ברחבי הארץ, על רקע המשך השבתת הרכבת עד לשבוע הבא.

 

המקרה האחרון של חשיפה לקורונה בתחבורה הציבורית היה בערב חג השבועות בקו 283 מאשדוד לאלעד. מוקדם יותר באותו היום היו עוד שתי חשיפות לנגיף: באוטובוס בינעירוני בין תל אביב לנתניה, ובאוטובוס שנסע בכיוון ההפוך. יום קודם לכן, ברביעי, נרשמו שבע חשיפות, בין היתר בקו 363, קו 12 וקו 74 בירושלים, וכן באוטובוס בינעירוני בין נתניה לתל אביב.

 

עד כה, מהשעה חצות אובחנו 32 בני אדם עם נגיף הקורונה - יותר מפי שניים ממספר המאובחנים אתמול. מספר התלמידים וילדי הגן שחלו בקורונה עלה מ-107 אתמול ל-143. מספר התלמידים בבידוד זינק בכמעט 1,000, ליותר מ-1,400.

 

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: שאול גולן

 

16:20 - הוארך עד ליום חמישי המועד להתייחסות הציבור לתזכיר חוק הקורונה

 

בעקבות בקשת שר המשפטים, אבי ניסנקורן, הוארך עד ליום חמישי המועד להתייחסות הציבור לתזכיר חוק הקורונה, שיחליף את התקנות לשעת חירום. הערב יקיים ניסנקורן דיון עם בכירי משרדו בנוגע לתזכיר החוק שפורסם בסוף השבוע.

  

 

13:05 - בגלל מורה מהגימנסיה העברית: תיכון נוסף בירושלים מבטל לימודים

 

מורה למתמטיקה בתיכון הרטמן בירושלים אובחן כנשא של נגיף הקורונה. המורה מלמד גם בתיכון הגימנסיה העברית, וככל הנראה נדבק שם. בתיכון הרטמן הודיעו על הפסקת הלימודים עד סוף השבוע ועוברים ללמידה מרחוק. (יעל פרידסון)

 

13:03 - שר הבריאות אדלשטיין: "או שכולנו נהיה בסדר או שנהיה בסגר - ומהר משחושבים"

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס בפתח ישיבת הממשלה לעלייה בתחלואה בקורונה. "תוצאות הבדיקות אתמול הצביעו על עליה של פי 5 בתוצאות החיוביות מחצי אחוז ל-2.5 אחוז - 28 תוצאות חיוביות מתוך 1,012 בדיקות שהתבצעו". אדלשטיין קרא להקפיד על ההנחיות והוסיף: "או שכולנו נהיה בסדר או שנהיה בסגר והרבה יותר מהר משחושבים". (נינה פוקס)

 

12:23 - נתניהו: "יש עלייה בתחלואה בקורונה, אם צריך נשנה את המדיניות"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בישיבת הממשלה לעלייה בתחלואה בקורונה. "אין ספק שיש עלייה באופן יחסי למה שהיינו רגילים בשבועות האחרונות. כלומר, הקורונה לא מאחורינו". אמר נתניהו. הוא הוסיף: "כדי שנוכל לקבע אם יש שינוי מגמה אמיתי, נבחן בימים הקרובים את המשך הצעדים ואם צריך נשנה את המדיניות בהתאם". (נינה פוקס)

 

בנימין נתניהו, בני גנץ ויולי אדלשטיין היום בישיבת הממשלה בנימין נתניהו, בני גנץ ויולי אדלשטיין היום בישיבת הממשלה צילום: אמיל סלמן

 

12:10 - ביה"ח הדסה ינפיק "דרכון רפואי" למי שנמצא שאינו חולה בקורונה

 

המרכז הרפואי הדסה ינפיק "דרכון רפואי" לנבדקים לקורונה שיימצאו שליליים. בהודעה מטעם המרכז צוין כי בתחנת 'היבדק וסע' החדשה יוכלו להיבדק אזרחי מדינת ישראל, לרבות מי שמתכננים לטוס לחו״ל וזקוקים לאסמכתא רשמית ואחראית של בית חולים להיותם נקיים מקורונה. עוד צוין כי "הם יקבלו מאיתנו אישור איתו יוכלו לצאת מהארץ בהתאם לנהלים שיקבעו מדינת ישראל ומדינות היעד". (אדיר ינקו) 

 

11:32 - דו"ח: מספר הזרים שנדבקו בקורונה גבוה מהמדווח: "חוששים להיבדק"

 

העלייה בתחלואה בקורונה בקרב אוכלוסיית הזרים בישראל, במיוחד בדרום תל אביב, לא הפתיעה את הגורמים העוסקים בנושא. דו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה העלה כי מתחילת השבוע נמצאו 19 עובדים זרים חיוביים לנגיף, והם מתווספים ל-64 חולים שאותרו לפני כן. עם זאת, ההערכה היא שהמספר גדול בהרבה, וזאת לאור שיעור הבדיקות החיוביות הגבוה בקרב אוכלוסייה זו בימים האחרונים, הנושק ל-25%. (אמיר אלון)

 

10:15 - בני ברק: גננת נדבקה בקורונה, 26 איש נשלחו לבידוד 

 

גננת מ‏בני ברק שעובדת בכמה גני ילדים נדבקה בקורונה, 17 ילדים ו-9 אנשי צוות נשלחו לבידוד.

 

09:15 - שערי הכניסה להר הבית נפתחו מחדש למתפללים

 

שערי הכניסה להר הבית נפתחו מחדש בהתאם להחלטת הממשלה, ומאות מתפללים נכנסו למסגד אל-אקצה. כניסת המתפללים לאל-אקצה התאפשרה לאחר חודשיים וחצי שבהן נאסרה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה.

 

בדיקות לקורונה ליד הגימנסיה העברית בירושלים בדיקות לקורונה ליד הגימנסיה העברית בירושלים צילום: שלו שלום

 

08:20 - ביקורת באופוזיציה על חוק הקורונה: "נועד למנוע מחאה"

 

תזכיר החוק שפורסם ביום חמישי, ולפיו לממשלה תינתן הסמכות להטיל מגבלות על הציבור לתקופה של עד 10 חודשים, עורר זעם וטענות כי הדבר הינו כלי שרת בידי נתניהו. לפיד: "אין שום היגיון לתת לממשלה סמכויות כל כך רחבות", הורוביץ: "הצעת החוק מסוכנת ומתאימה לדיקטטורות".

 

08:00 - התפרצות הקורונה בביה"ס בי-ם: סבב בדיקות נוסף לתלמידים

 

משרד הבריאות הורה לקופות החולים לערוך סבב בדיקות נוסף לתלמידי "הגימנסיה העברית" בירושלים בעוד חמישה ימים. "זו מדיניות חדשה", אמר גורם באחת מקופות החולים. "ב-48 הראשונות בודקים את כל מי שבבידוד גם אם לא פיתחו תסמינים ולאחר מכן יידגם רק מי שאובחן כשלילי"

 

24:00 - תלמיד כיתה ז' בבי"ס בחולון נדבק בקורונה; כ-120 תלמידים ייכנסו לבידוד

 

תלמיד כיתה ז' בבית הספר קציר בחולון אובחן כחולה קורונה. בעקבות הנחיות משרד הבריאות ייכנסו לבידוד של שבועיים כ-120 תלמידים מכיתות ז' ושישה מורים.

 

נתניהו: "יש התרופפות כללית במשמעת, ייתכן שניאלץ לחזור להגבלות"

 

ראש הממשלה אמר אמש בעקבות נתוני התחלואה בימים האחרונים: "נפעל נגד מי שלא יקפידו על הכללים". על ההחלטה להשאיר את בתי הספר פתוחים - למעט מוסדות שבהם דווח על מקרי הדבקה: "מקווים שלא נידרש לשנות את ההחלטה הזו בהמשך"; שר האוצר כץ: רוצים לפתוח את המשק - לא לסגור אותו".

 

השרים החליטו: הלימודים יימשכו - מלבד במוסדות בהם התגלתה תחלואה

 

בהתייעצות עם השרים שכינס אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו הוחלט כי הלימודים בבתי הספר יימשכו - חוץ ממוסדות החינוך שבהם התגלתה תחלואה בקורונה. כמו כן, התקיים דיון על פתיחת אולמות אירועים והוחלט לקבל את עמדת שר האוצר ישראל כץ, שלפיה האולמות ייפתחו כמתוכנן, ב-14 ביוני. 

x