$
בארץ

לראשונה מאז מרץ: פחות מ-2,000 חולי קורונה פעילים

יום שני ברציפות עם עלייה של יותר מ-20 חולים חדשים שאובחנו בקורונה. עלייה במספר החולים במצב קשה ובמספר המונשמים. מספר הנפטרים לא השתנה - ועומד על 281 בני אדם

אדיר ינקו וירון דרוקמן, ynet 21:0627.05.20

מספר חולי הקורונה הפעילים עומד הערב (יום ד') על 1,942 בני אדם. כך עולה מנתוני משרד הבריאות. על פי הנתונים, אובחנו היום 24 חולים חדשים. מדובר ביום השני ברציפות שבו מספר המאובחנים הוא מעל 20 – אך לא ניתן לקבוע מגמה מסוימת.   

לפי הנתונים, חלה עלייה במספר החולים במצב קשה, שעומד הערב על 41 בני אדם, ובמאושפזים המונשמים - 38 בכל בתי החולים. לפי נתוני משרד הבריאות קצב ההכפלה כיום עומד על 53 ימים. אחד ההסברים לעלייה במספר המונשים נובע מהעובדה שארבעה חולים קשה שנגמלו מהנשמה חזרו אליה.

 

ביממה האחרונה לא היו נפטרים מסיבוכי הנגיף, ומספרם עדיין עומד על 281 בני אדם. עד כה החלימו 14,570 מתוך 16,793 הישראלים שחלו בקורונה.

מספרה בירושלים בזמן משבר הקורונה מספרה בירושלים בזמן משבר הקורונה צילום: EMMANUEL DUNAND

 

ייתכן שמספר החולים שהחלימו גדול יותר. חלק גדול מהחולים הפעילים, שנדבקו עוד בחודש אפריל, מחכים לתשובה שלילית שנייה כדי לוודא שהם אינם חולים בקורונה. על פי הנהלים, בין הבדיקה השלישית הראשונה לשנייה יש להמתין כמה ימים.

 

לפי נתוני המטה לביטחון לאומי, בירושלים נמצאים 349 חולי קורונה פעילים, בבני ברק 264, בתל אביב 106, בבית שמש 73, בחורה 71, בבת ים 50, בבאר שבע 43, בפתח תקווה 40, ברמת גן 40, במודיעין עילית 39, בראשון לציון 39, באשקלון 36, באשדוד 34, ברעננה 32, בביתר עילית 31 ובחיפה 30.

 

שלושה תלמידים מתיכון הגימנסיה בירושלים התגלו חיוביים לנגיף הקורונה. בהתאם לכך, הוחלט בעיריית ירושלים ובמשרד החינוך כי מהשבוע הבא בית הספר יחזור למתכונת של למידה מרחוק. ממחר בבוקר ייערכו בדיקות קורונה לכל אנשי הצוות החינוכי במוסד. בית הספר והעירייה נמצאים במעקב צמוד ובפיקוח מלא על מצב ושומרים על קשר ישיר עם ועד ההורים של בית הספר.

 

בתוך כך, שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע הערב על זהות מנכ"ל המשרד הבא. פרופסור חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי באשקלון, הוא זה שייכנס לתפקיד ויחליף את משה בר סימן טוב, שהיה מנכ"ל משרד הבריאות בחמש השנים האחרונות.

 

ממשרד הבריאות נמסר כי מינויו של לוי הוחלט בעקבות החלטתו של אדלשטיין למנות מנכ"ל מקצועי לתפקיד. אדלשטיין פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להביא את המינוי לאישור הממשלה בהקדם.

x