$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

פחות לרווחה ולבריאות: כך יקוצצו תקציבי משרדי הממשלה בשל הקמת המשרדים החדשים

תקציב משרד הרווחה יקוצץ ב-3.6 מיליון שקל; תקציבי הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה יקוצצו גם הם, בתקופה בה עליהם לתת מענה למאות אלפי מובטלי הקורונה; משרד הבריאות יספוג קיצוץ של 4.3 מיליון שקל מתקציבו. המימון יועבר, בין היתר, להקמת משרד ראש הממשלה החליפי, לשכת השר במשרד הביטחון ולשכת השר במשרד ראש הממשלה

צבי זרחיה 11:0027.05.20

הממשלה תתבקש לאשר ביום ראשון הקרוב קיצוץ רוחבי של 1.5% בתקציבי המשרדים השונים, לצורך מימון הקמת המשרדים החדשים, על השרים וסגני השרים שיכהנו בהם.

 

 

כך, בין היתר, מוצע קיצוץ של 3.6 מיליון שקל בתקציב משרד הרווחה, ממנו יופחתו גם 15 עובדים; קיצוץ בתקציבי המוסד לביטוח לאומי ושירות התעסוקה, שאמורים לספק כיום מענה לנפגעי משבר הקורונה; וקיצוץ של 4.3 מיליון שקל בתקציב משרד הבריאות, שמספר העובדים בו יצומצם ב-23 עובדים סה"כ.

בנימין נתניהו ובני גנץ בנימין נתניהו ובני גנץ צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

 

בדברי ההסבר התבקשו השרים לאשר לממונה על התקציבים באוצר להקצות את התקנים הדרושים להקמת לשכות שרים ומנכ"לים במשרדים הבאים: המשרד למשאבי המים, המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, משרד ההתיישבות, משרד הדיגיטל והסייבר, משרד המיעוטים, המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, משרד ראש הממשלה החליפי, לשכת השר במשרד הביטחון ולשכת השר במשרד ראש הממשלה.

 

הסכומים המקוצצים מהמשרדים יועברו להקמת לשכות סגני שרים חדשים, ולהקמת מטה הדיור במשרד השיכון ומטה התכנון במשרד הפנים. היקפם של כל אחד מהמטות האמורים יהיה באותו היקף כמו מטה הדיור הקיים במשרד האוצר. 

 

לפי ההצעה יוקצו 22 תקנים זמניים לשנים 2020-2021 לצורך הקמת מרכז שליטה ובקרה בטיפול מחלת הקורונה במשרד הבריאות. בסוף שנת 2021, בעת פירוק מרכז השליטה, יוקצו התקנים על פי סדר העדיפויות של הממשלה, כחלק מדיוני תקציב 2022.

 

בנוסף מוצע לבצע שינויים בסדר העדיפות הממשלתי ולהפחית את שיאי כוח האדם, חודשי העבודה ורכיבי השכר הנלווים ביחידות המטה של משרדי הממשלה ויחידות הסמך, בשיעור אחיד של 1.5% בשנת 2020 ואילך, בהתאמות הנדרשות הנובעות מהמאפיינים השונים של היחידות הממשלתיות.

x