$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

נציגי ענף התערוכות והכנסים הגישו מתווה לחזרה לפעילות ב-14 ביוני

על פי המתווה שהוצג, מספר האורחים בארוע יהיה לפי אדם ל-7 מ"ר, כשהתפוסה בכנסים תהיה עד 500 איש שיחוייבו לעטות מסכות. נציגי הענף ציינו שחשוב לאשר את המתווה בטווח המיידי ולו מהסיבה שב- 1.6 מסתיימת תקופת החל"ת של מרבית העובדים. המתווה דורש את אישור משרד הבריאות והממשלה

נווית זומר 19:4725.05.20

ענף התערוכות והכנסים המקצועיים הגיש מתווה לחזרה לפעילות ב-14.6, זאת בכפוף לאישור שר הבריאות והממשלה. המתווה הוצג היום (ב') לנציגי משרדי הממשלה, האוצר, הכלכלה והבריאות בראשות פרופ' איתמר גרוטו.

 

המתווה שהוצג, כולל מינוי ממונה לענייני קורונה שיהיה אחראי על הנחיות לקבלת אורחים בכנסים. עוד הוצע, כי מספר האורחים בארוע יהיה לפי אדם ל-7 מ"ר. על פי המתווה, התפוסה בכנסים תהיה עד 500 איש שיעטו מסכות. הפעלת מזנון אוכל תתבצע על ידי הגשה של איש צוות לצלחת האורח. חיטוי משטחים בשטח התעורכה או הכנס, הצבת מתקנים לחיטוי ידיים ועוד.

 

ישראלה שטיר ראש ענף התערוכות והכנסים באיגוד לשכות המסחר ישראלה שטיר ראש ענף התערוכות והכנסים באיגוד לשכות המסחר

 

נציגי הענף ציינו שחשוב לאשר את המתווה בטווח המיידי ולו מהסיבה שב- 1.6 מסתיימת תקופת החל"ת של מרבית העובדים. "בלי מתווה מאושר אנו חוששים שהמעסיקים לא יחזירו את העובדים. עוד הלינו על כך שמגבלת 500 אורחים תגרור גל של ביטולי ארועים או דחייתם למועד בו יוסרו המגבלות.

 

ענף התערוכות והכנסים פועל כחטיבה בתוך איגוד לשכות המסחר ובראשה עומדת ישראלה שטיר נשיאת קבוצת י. שטיר. לטענת נציגי הענף, שמעסיק בשגרה כ-30 אלף איש, השלכות משבר הקורונה על הענף יהיו מתמשכות ויאיטו משמעותית פעילויות מסחריות הנגזרות מקיום התערוכות.

 

לפי נתונים שהוצגו בפגישה עם נציגי הממשלה, היקף התרומה של הענף לתוצר עומדת על 47.6 מיליארד שקל במונחי 2020. השבתת כלל הענף תגרום הפסד תוצר של 4 מיליארד שקל בחודש. היקף המשרות שנפגע כתוצאה מהשבתת כלל הענף עומד על 191 אלף משרות שהן 4.8% מכלל המשרות במשק.

x