שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו: "המשימה הראשונה שלנו היא להחזיר את מקומות העבודה ולהעביר את תקציב המדינה"

ראש הממשלה דיבר בישיבת סיעת הליכוד. "אנו מחוייבים לעשות הכל להחזיר להם את מקומות העבודה בהקדם האפשרי, ולא להשאיר נפגעים מאחור. זוהי משימה לא פשוטה". בהתייחסו לקורונה אמר, "צריך להיערך לגל עולמי שני של הקורונה. אנו במצב טוב, שיכול להיות זמני כי הנגיף עדיין פה"

צבי זרחיה 15:5525.05.20

"המשימה הראשונה שלנו היא להחזיר את מקומות העבודה שהלכו ולהעביר את תקציב המדינה, כך אמר בצהריים רה"מ בנימין נתניהו בישיבתה של סיעת הליכוד. לדבריו, "להחזיר את מקומות העבודה שהלכו לאיבוד במשבר הקורונה היא משימה ענקית. אני מדבר עם העצמאים שומע את המועקה. אנשים שאיבדו את מקור פרנסתם. אנו מחוייבים לעשות הכל להחזיר להם את מקומות העבודה בהקדם האפשרי, ולא להשאיר נפגעים מאחור. זוהי משימה לא פשוטה ואנו הולכים לעשות מאמץ גדול, כולל הבאה של תקציב מיוחד של 6 מיליארד שקלילתמרץ מעסיקים שיחזירו עובדים".

 

 

 

לגבי תקציב המדינה אמר ראד הממשלה, כי "אנו צריכים להעביר בכנסת את תקציב המדינה. זהו תקציב מאוד מורכב ולא פשוט. צריך לקחת בחשבון אפשרויות גם של התאוששות וחזרה לצמיחה".

 

נתניהו מנה עוד 4 משימות חשובות העומדות בפניה של הממשלה והקואליציה:

 

"המשימה השנייה היא הצורך להיערך לגל עולמי שני של הקורונה. כולנו מברכים על ההצלחה הגדולה של ישראל שעשינו בכוחות משותפים. מספר הנדבקים היומי הוא סביב שמונים וכמה נדבקים. אנו עם מספר מתים נמוך יחסית. כל אחד הוא טרגדיה אבל באופן יחסי נמוך למשל לבלגיה שבה יש קרוב ל-10 אלפים מתים".

 

נתניהו נתניהו צילום: איי פי

 

"אנו במצב טוב שיכול להיות זמני כי הוירוס עדיין פה. הוא יורד גיאוגרפית והוא מכה חזק בברזיל וגם בהודו ובמדינות אפריקה וגם באיזורינו: איראן, טורקיה מצרים. מזג האויר החם ככל הנראה לא מונע את ההתפשטות. אנו חייבים להיערך לאפשרות של גל שני כעבור שנה שיהיה קטלני בהרבה. אנו חייבים להיערך בכל המערכות לגל השני מבחינת הצטיידות, בדיקות שבאופן טבעי הצטמקו ועוד. לצורך שני הדברים: הנקודות הכלכליות והפעולות הבריאותיות שנדרשים לעשות הקמנו אתמול בממשלה את קבינט הקורונה ונפעל דרך הועדות הרלבנטיות בכנסת.

 

"המשימה השלישית היא הביטחון. האויבים לא מפסיקים ואנו לא מפסיקים לרגע לפעול נגדם. אנו פועלים נגד איראן וגרורותיה בכל דרך ובכל מקום. אנו לא רק מחוייבים למנוע השגת נשק גרעיני אלא גם למנוע ממנה לאיים עלינו באיומים קטלניים. איננו מגבילים את עצמנו לשום זירה.

 

"המשימה הרביעית היא להדוף את האיום מבית הדין הבינלאומי בהאג שם מנסים להעלות טענות שווא של פשעי מלחמה. צריך לגייס את כל הכוחות שמנסים לעשות דה לגיטימציה למדינה. זהו ארגון שאבד עליו הקלח עדיין כאן".

 

"המשימה החמישית היא החלת הריבונות על שטחי מולדת. יש הזדמנות היסטורית להחיל ריבונות באופן מושכל כצעד מדיני וריבוני של מדינת ישראל ביו"ש. זוהי הזדמנות גדולה ולא ניתן לה לחלוף. אנו משלבים כוחות גם מחוץ לסיעה".

 

נתניהו התייחס לביקורת שהושמעה על פגישתו עם ניצולי שואה אתמול לפני תחילת משפטו ואמר כי "התרגשתי מאוד. אחד הערוצים נתן ידיעת פייק ניוז שהשתמשתי במפגש עם ניצולי שואה לרתום אותם לתמיכה בי. זה לא מה  שקרה. קיבלתי בקשה מיוחדת מנציגי ניצולי שואה שבאו מחיפה. הם הביאו איתם ספר של 1,000 חתימות של חברים ואחת מהם אמרה - 'אנו היינו לבד ביער רדופים ואחריך רודפים זאבים. אתה לא לבד'. זה מאוד ריגש אותי. ראיתי שאנשים באו מכל רחבי הארץ ובאו ותמכו תמיכה יוצאת מהכלל. אני רוצה להודות לכולם מאוד חיזקתם אותי ביום ההוא ובימים הבאים שנצטרך לעמוס על כתפינו את המשימות הללו.

 

"אשר לתוצאות הבחירות אמר כי קיבלנו 36 מנדטים יותר קולות מאשר כל מפלגה אחרת בתולדות המדינה. מדובר בהבעת אמון גדולה מאוד. רבים לא האמינו שנהיה במסגרת של אחדות. חשבתי אחרת שצריך לשלב כוחות מול האתגרים הגדולים".

x