שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ג'יימס ריצ'רדסון מפטרת כ-200 עובדים בישראל

החברה המפעילה את חנות הקוסמטיקה, אלכוהול וטבק בדיוטי פרי בנתב"ג מעסיקה כ-1,000 עובדים, חלקם עובדי קבלן שעובדים במשמרות. חנות הדיוטי פרי הגדולה בנתב"ג סגורה מאז אמצע מרץ, עם התפרצות נגיף הקורונה וסגירת השמיים

אורנה יפת 18:2820.05.20

פיטורי ענק בג'יימס ריצ'רדסון-היינמן בדיוטי פרי בנתב"ג. ל"כלכליסט" נודע כי ג'יימס ריצ'רדסון-היינמן, המפעילה את חנות הקוסמטיקה, אלכוהול וטבק בדיוטי פרי החלה בהליך פיטורים של כ-200 עובדים. ג'יימס ריצ'רדסון-היינמן מעסיקה כ-1,000 עובדים, חלקם עובדי קבלן שעובדים במשמרות.

 

החברה מפטרת עובדים לאחר שחנות הדיוטי פרי הגדולה בנתב"ג סגורה מאז אמצע מרץ, עם התפרצות נגיף הקורונה וסגירת השמיים. על רקע העובדה שלא ידוע מתי תפתח החנות מחדש לקהל, החלה החברה לפטר עובדים.

 צילום: סיון פרג'

 

ענף התעופה והתיירות הם הנפגעים הגדולים של משבר הקורונה והצפי הוא כי לחלק מחברות התעופה ידרשו חודשים ואף שנים רבות להתאושש מהמשבר. נכון לעכשיו עדיין לא ברור מתי יפתח נתב"ג לכניסת תיירים וגם הישראלים שנכנסים לארץ נשלחים לבידוד בן 14 ימים.

 

אתמול דווח כי משרד הבריאות ביחד עם רשות שדות התעופה מגבשים תוכנית שתאפשר טיסות בין ישראל למדינות זרות בהן שיעור התחלואה נמוך. לא רק נתב"ג נפגע ממשבר הקורונה, אלא גם שדה התעופה רמון באילת. גם רשות שדות התעופה הוציאה בתחילת המשבר עובדים זמניים לחל"ת וביטלה כוננויות ושעות נוספות לעובדים הקבועים.

 

ג'יימס ריצ'רדסון וחברת היינמן הגרמנית זכו ב-2017 ביחד במכרז להפעלת חנויות הדיוטי פרי בטרמינל 3 ובטרמינל 1 בנתב"ג למשך עשר שנים. לזכיה קדמו דיונים ארוכים ואיומים מצד ריצ'רדסון כי היא עשויה לפרוש באמצע המכרז (הקודם) לנוכח העלייה הדרמטית בתמלוגים שהיא שילמה לרשות שדות התעופה (רש"ת), כאשר העלייה המשמעותית במספר הנוסעים הפכה את פעילות החנות ללא כלכלית. במכרז החדש התחייבו הזוכות לתמלוגים לרשות שדות התעופה בגובה של 176.6 מיליון דולר לשנה.

 

אתמול פירסם הניו יורק פוסט מאמר שבו עלתה ההערכה שלפיה תעשיית הנסיעות הבינלאומית לא תחזור לפעול כפי שפעלה טרום המשבר לפחות עד 2023, וזאת בשל השפעת נגיף הקורונה. על פי הפרסום, האיגוד הבינלאומי לתובלה אווירית אמר כי החזרה תהיה איטית מהצפוי עד שכלכלות העולם יחזרו לעצמן ולאור המשך המגבלות על הנסיעות והחששות בקרב המטיילים מנגיף הקורונה.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "ההשפעה של הקורונה על עולם התיירות מובנת לכולם. זהו יום עצוב מאוד לכל התחום".
x