שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שרה חדשה במשרד התחבורה, ועל העובדים נאסר לדבר על ענייני המשרד בתקשורת

מ"מ מקום המנכ"ל שלח לעובדי המשרד מכתב ובו הוא מבהיר כי האיסור כולל את כלל אמצעי המדיה "לרבות שיחות עם עיתונאים והעברת מידע לגבי התקשורת השונים וכן פרסום בערוץ האינטרנט והרשתות החברתיות"

ליאור גוטמן 17:4020.05.20

קובי בילטשטיין, מ"מ מנכ"ל משרד התחבורה, בראשות השרה מירי רגב, פרסם היום (ד') הוראה גורפת שלא להתקשר עם גופי המדיה בכל הקשור לענייני המשרד.

 

 

 

במכתב ששלח לעובדי משרד התחבורה הוא כותב: "אבקש להסב את תשומת לבכם על איסור יצירת קשר עם גופי התקשורת השונים אין במישרין ובין בעקיפין". האיסור כולל את כלל אמצעי המדיה "לרבות שיחות עם עיתונאים והעברת מידע לגבי התקשורת השונים וכן פרסום בערוץ האינטרנט והרשתות החברתיות" .

 

שרת התחבורה מירי רגב שרת התחבורה מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

המכתב של קובי בילטשטיין המכתב של קובי בילטשטיין

 

לבקשתו "כל פנייה והוא התקשרות עם ערוצי התקשורת השונים תתבצע באישור דובר המשרד (אבנר עובדיה - ל"ג). כל חריגה תטופל במלוא החומרה לתקשר מבלי לקבל אישור של הדובר".

 

בסביבת המשרד טוענים שמדובר במהלך מקצועי נקי שלא קשור במישרין לשרה הנכנסת, ובכלל זהו נוהל מקובל בכל משרדי הממשלה שמחזיקים דובר. הטענה יכלה להיות נכונה אלמלא איסור הביטוי ברשתות החברתיות.

 

השורה התחתונה היא שכל המידע ינותב רק דרך הנהלת המשרד, גם כאשר תחתיו עובדים יותר מ-10 חברות ממשלתיות שנמצאות מולו בממשק קבוע (כגון רכבת ישראל, נתיבי איילון, מע"צ, נמלי חיפה ואשדוד, נמלי ישראל ועוד)

 

טרם נמסרה תגובת משרד התחבורה.

 

x