$
בארץ

שר האוצר ישראל כץ הודיע שיקצץ 10% משכרו

כץ: "בשעה קשה זו, עלינו להוות דוגמה אישית כנבחרי ציבור". מדובר בקיצוץ של 5,067 שקל בחודש. לצורך ביצוע קיצוץ השכר נדרשת החלטה של ועדת הכספים של הכנסת

צבי זרחיה 15:1018.05.20

שר האוצר הנכנס, ישראל כץ, החליט עם כניסתו לתפקיד, להפחית 10% משכרו. שכרו החודשי ברוטו של שר הוא 50,673 שקל. מדובר אפוא בקיצוץ שכר של 5,067 שקל בחודש.

 

 

 

 

כ"ץ אמר בטקס חילופי השרים: "אני נכנס לתפקידי כשר האוצר בחרדת קודש. מדינת ישראל מתמודדת היום עם ההשלכות של משבר הקורנה והמרכזי שבהם המשבר הכלכלי. לאות הזדהות עם המצב במשק שבו אזרחים רבים נמצאים ללא עבודה ופרנסה ובעלי עסקים רבים קורסים תחת המצב הכלכלי שנוצר בעקבות משבר הקורונה החלטתי לקצץ 10% מהמשכורת החודשית שלי כשר האוצר. בשעה קשה זו, עלינו להוות דוגמא אישית כנבחרי ציבור. הנחתי את הנוגעים בדבר לפעול למימוש ההחלטה".

 

 

שר האוצר ישראל כץ שר האוצר ישראל כץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

יצוין כי לצורך ביצוע קיצוץ השכר נדרשת החלטה של ועדת הכספים של הכנסת. ההרכב הנוכחי של הוועדה הזמנית לא מכונס לפי שעה, לאור הקמתה של הממשלה אתמול. בשבוע הבא יבחרו חברי הכנסת את ח"כ משה גפני כיו"ר הוועדה וחלק מחבריה שהפכו לשרים יוחלפו על ידי ח"כים אחרים.

 

היום גם החל סבב חילופי המנכ"לים במשרדי הממשלה. כפי שנחשף אתמול בכלכליסט דוד לפלר ימונה כמנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה. לפלר שימש מנכ"ל משרד להגנת הסביבה בשנים 2015-2013 בתקופתו של השר עמיר פרץ כשר להגנת הסביבה. לפלר היה מנכ"ל משרד המדע התרבות והספורט בתקופת כהונתו של מתן וילנאי כשר.

 

למשרת מנכ"ל משרד התרבות בראשות חיליק טרופר, מוזכרים שני מועמדים: רז פרויליך מנכ"ל החברה למתנסים (חל“צ) וששימש בעבר כמנכ"ל של עמותת "אחרי". מועמדת נוספת היא שני שרביט סמנכ"לית המדיניות במערך הסייבר הלאומי הפועל במשרד רה"מ.

 

x