$
בארץ

רשות המים מזמינה לשימוע את מקורות: טוענת לרשלנות והזנחה של קידוחי המים בבקעת הירדן

לטענת יו"ר רשות המים גיורא שחם, "נדהמנו לקבל עדכון ביום שישי כבדרך אגב, על תקלות חמורות בארבעה קידוחים שנמצאים באחריות מקורות". עוד עולה ממכתב שיועד למנכ"ל מקורות, כי מדובר בתקלות שהחברה מודעת להן כבר כמה שבועות

ליאור גוטמן 12:4617.05.20

רשות המים, הרגולטור שמפקח על משק המים המקומי, שלחה אתמול (שבת) מכתב דחוף לחברת המים הלאומית מקורות שם היא מבטיחה לזמן אותה לשימוע מיידי בשל מה שהם מכנים הזנחה רשלנית של חקלאי בקעת הירדן.

 

 

 

במכתב עליו חתום יו"ר רשות המים גיורא שחם, ומוען למנכ"ל מקורות אלי כהן, מספר שחם ש"נדהמנו לקבל את העדכון מאנשי מקורות כבדרך אגב וביום שישי בצהריים, על תקלות חמורות בארבעה קידוחים בבקעת הירדן שנמצאים באחריות מקורות". שחם מזכיר למקורות ש"קידוחים אלו מהווים את מקור אספקת המים השפירים הבלעדי לחקלאות באזור, ומאות רבות של חקלאים תלויים לחלוטין בקידוחים".

 

גיורא שחם ראש רשות המים גיורא שחם ראש רשות המים צילום: גיל נחושתן

 

שחם טוען שבעית קידוחי המים ואספקתם שם, בוודאי בימי חמסין, מחייבת טיפול ופיקוח צמוד, אולם לטענתו "מבירור שנעשה ביום שישי התברר כי לא מדובר בתקלות שיצאו פתאום, אלא מדובר בתקלות חמורות שחברת מקורות מודעת להם כמה שבועות".

 

שחם חוזר ומסביר שישובי בקעת הירדן נשענים על הגידולים החקלאיים, כאשר התוצאה של המשבר הוא ש"חוסר הטיפול והסתרה ביכולת להערכת חלופות מראש הינה רשלנות ומחדל, לאור העובדה שאינכם מודעים למאמצים שהושקעו בחודשי החורף בצמצום בעיות גניבות המים. מקורות מודעת היטב לתלות של החקלאים".

 

השורה התחתונה - שחם מבקש לקבל עדכון מיידי "למועד המדויק בו נרשמה תקלה בכל קידוח", כמו גם הסבר למה לא מעבירים את אגודת המים המקומית שם לאחריות עצמאית, מה ששחם מזהה לכאורה כניסיון של כהן "למנוע בכל דרך אפשרית הכנסת גורמים נוספים למשק המים. "בכוונתי להזמין אותם לבירור דחוף במשרדי כדי לבחון את הנדרש לצמצם את הנזק החמור שנגרם לחקלאי הבקעה", הוא מסכם.

 

טרם התקבלה תגובת מקורות

x