$
בארץ

הבלאגן ברכבת: בר סימן טוב התנצל בפני סמוטריץ', לא ברור אם התנועה תחודש ביום ראשון

משרד הבריאות עדיין לא אישר את מועד הפעלת הרכבת, כאשר החשש הגדול הוא מצפיפות ברציפים ובקרונות. משרד הבריאות: "היתה אי הבנה בנוגע להתליך אישור הנסיעה ברכבות"

ליאור גוטמן 11:3614.05.20

סאגת הפעלת רכבת שיראל תלווה את החברה הממשלתית עד השנייה האחרונה: משרד הבריאות עדיין לא אישר, גם הבוקר (ה') את מועד הפעלת הרכבת, כאשר החשש הגדול הוא מצפיפות ברציפים ובקרונות. אתמול הודיע משרד התחבורה על כך שהגיע להסכמות מול משרד הבריאות על הפעלה מדורגת כבר מיום ראשון הקרוב, וכמה דקות לאחר מכן הגיעה הודעת מנכ"ל משרד התחבורה משה בר סימן טוב לפיה מודל ההפעלה אושר, אבל מועד ההפעלה נשאר פתוח. המהומה גררה את שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ לכנות את ההתנהלות כ"חוצפה", והבוקר מנסים הצדדים להרגיע את הרוחות.

 

  צילום: עופר צור

 

בהודעת משרד הבריאות נאמר ש"מנכ"ל משרד הבריאות התנצל בפני שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ובפני ציבור נוסעי הרכבת על אי ההבנה במשרד בנוגע לתהליך אישור הנסיעה ברכבת". לדבריהם, אנשי המשרד "מודעים לצורך לאפשר תחבורה ציבורית, אך לצערנו אנו עדיין לא בשלב בו ניתן לתת אישור להתקהלויות בהיקפים כל כך גדולים וצפופים". התגובה הזו סותרת את האישור שניתן אתמול על ידי המשנה, פרופ' איתמר גרוטו, בנוגע להסרת המגבלות על מספר הנוסעים תוך שמירה עצמאית של הציבור על בריאותו.

 

במשרד הבריאות מסכמים ש"אנו מקווים שהשיפור בנתוני התחלואה יימשך ונוכל לאפשר לרכבת לפעול. אנו נבוא על כך בדברים באופן מסודר עם משרד התחבורה", אולם ברכבת ישראל נשארו ללא מנעה ובלי לדעת האם ביום ראשון הם חוזרים לעבודה חלקית או לא.
x