$
בארץ

לוי-אבקסיס תשמש שרה ל"חיזוק וקידום קהילתי"; מסתמן: רפי פרץ מצטרף לממשלה

ההסכם הקואליציוני האחרון נחתם ובשל שעת ההגשה המאוחרת ההשבעה צפויה להידחות. לוי אבקסיס תכהן בראש משרד חדש. חלק מסמכויותיו - מאבק באלימות בסמים ובאלכוהול והמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת; מסתמן: שר החינוך רפי פרץ יפרוש מימינה ויהיה השר לענייני ירושלים ופרויקטים לאומיים

מורן אזולאי, ynet 10:2814.05.20
הליכוד וגשר חתמו הלילה (בין רביעי לחמישי) על הסכם קואליציוני. על פי ההסכם יו"ר סיעת גשר, אורלי לוי-אבקסיס, צפויה לכהן כשרה במשרד "לחיזוק וקידום קהילתי" - משרד חדש שיוקם בממשלה ה-35 שתושבע ביממה הקרובה. כידוע, לוי אבקסיס נמנית כחלק מגוש הימין בכל הקשור לחלוקת התיקים בממשלה הפריטטית.

  

בממשלה המנופחת ביותר מקום המדינה, כשברקע משבר הקורונה הכלכלי והבריאותי, יכהנו לא פחות מ-34 שרים. בשל השעה המאוחרת שבה הוגש ההסכם למזכירות הכנסת ההשבעה צפויה להידחות, אולם לא ברור מתי תתקיים בדיוק.

 

מההסכם, שהוגש למזכירות הכנסת עולה כי המשרד החדש יכלול תחומים שהיו עד כה תחת הסמכות של המשרד לביטחון פנים - כמו לדוגמה הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, פרויקט עיר ללא אלימות וכן קידום פרויקטים והתעצמות במגזר הערבי, שיוגדרו כעת כחלק מהמשרד לחיזוק וקידום קהילתי.

  

לוי-אבקסיס תהיה חברה בקבינט החברתי-כלכלי וב"קבינט הפיוס" שיוקם בממשלה החדשה. נכתב כי "הליכוד וגשר יגבשו עמדה משותפת בעניין חוקי תקציב המדינה שיידרשו בזמן הכנסת ה-23. התוכנית תכלול את חיזוק מערכת הבריאות, החזרת הצמיחה והאצתה, החזרת מפוטרים למעגל העבודה וצמצום פערים".

 

אורלי לוי-אבקסיס אורלי לוי-אבקסיס צילום: חורחה נובומינסקי

 

באשר לסוגיית הסיפוח סיעת גשר "מתחייבת לתמוך בכל עמדה של ראש הממשלה המתואמת עם ארצות הברית, הנוגעת באופן ישיר או עקיף לעניין החלת הריבונות".

 

כמו כן, לפי ההסכם "הליכוד, גשר וכמותן יתר הסיעות המצטרפות לקואליציה, מתחייבות לתמוך בממשלה ובכנסת בהצעת חוק יסוד: הממשלה (ממשלת חילופים) ובכל החוקים המתחייבים מההסכם הקואליציוני הראשי (בין הליכוד לכחול לבן)".

 

 

רפי פרץ רפי פרץ צילום: רויטרס

 

 

פרץ ישמש השר לענייני ירושלים ופרויקטים לאומיים

 

שר החינוך רפי פרץ יפרוש מימינה ויהיה השר לענייני ירושלים ופרויקטים לאומיים. כך מסתמן היום (ה') בתום מגעים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו.

  

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, שוחח בטלפון אמש עם נתניהו בניסיון להגיע להסכמה על הצטרפותה של ימינה לממשלה - אך השיחה הסתיימה ללא הסכמה. מהליכוד נמסר כי נתניהו הציע לבנט "הצעה משופרת", אך יו"ר ימינה דחה אותה. השיחה התקיימה לפני השבעת הממשלה, המתוכננת הערב.

  

המגעים התקיימו ברקע המתיחות בין ראש הממשלה לראשי מפלגת ימינה, שהתגברה לאחר ההודעה על מינויו של יו"ר הכנסת לשעבר, יולי אדלשטיין, לשר הבריאות הבא. בתגובה לכך אמר גורם בימינה כי "נתניהו טרק את הדלת לכניסתנו לממשלה".

x