$
בארץ

מינוי ראשון של ליצמן: יאיר פינס למנכ"ל משרד השיכון

פינס הוא המשנה למנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית ברמ"י; המינוי נחשב מקצועי, כיוון שפינס מכיר לפני ולפנים את עבודת משרד השיכון ורמ"י, שתחזור להיות כפופה למשרד השיכון לאחר חמש שנים תחת משרד האוצר

דרור מרמור 21:0512.05.20

יאיר פינס, משנה למנכ"ל ומנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ימונה למנכ"ל משרד הבינוי השיכון תחת השר הנכנס יעקב ליצמן. 

 

 

פינס ייאלץ להקדים לשם כך את שובו מלימודים באוניברסיטת הרווארד שבארה"ב, שם הוא מכהן בחצי השנה האחרונה כעמית מחקר בתחומי המקרקעין והדיור.

יאיר פינס. משנה למנכ"ל רמ"י יאיר פינס. משנה למנכ"ל רמ"י צילום: עמית שעל

 

מינויו המסתמן של פינס נחשב למינוי מקצועי, כיוון שהוא מכיר לפני ולפנים את עבודת משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל, שתחזור להיות כפופה למשרד השיכון לאחר חמש שנים תחת משרד האוצר. פינס מונה לסגנו של מנהל רמ"י עדיאל שמרון בנובמבר 2017, לאחר ששימש בשורת תפקידים באגף תקציבים באוצר.

 

בתפקיד האחרון שם כיהן כסגן הממונה על התקציבים לתחומי הבריאות, הרווחה והחינוך, שם גם פגש תכופות את שר הבריאות ליצמן. לפני כן שימש באגף תקציבים כראש אגף מקרקעין ותכנון, ובין השאר קידם את הקמת הוועדה לתכנון מהיר של מתחמי מגורים (ותמ"ל) והיה חתום על הסכמי הגג שיצאו לדרך מול הרשויות המקומיות.

 

פינס מגיע למשרד השיכון בתקופה מאתגרת, לאחר שמחירי הדיור המשיכו לעלות גם בתקופת הממשלה היוצאת (17% לפי נתוני הלמ"ס) וכשברור שהמשבר הפיננסי לא יאפשר לממשלה להמשיך במדיניות של סבסוד דירות לרוכשים חדשים (מחיר למשתכן).

 

מליצמן לא נמסרה תגובה.

x