$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הנהג הצמוד, המטפלות והמנקות נעלמו עם הגירושים

כלתו של איש עסקים מוכר תובעת ממנו תשלום מזונות של 30 אלף שקל בחודש במסגרת סכסוך חריף ואלים

ענת רואה ותומר גנון 06:5413.05.20
כלתו של אחד מאנשי העסקים המוכרים והעשירים בישראל טוענת כי הוא מנהל נגדה מלחמת התשה כלכלית לאור משבר בחי הנישואים בינה לבין בנו. במסגרת הסכסוך מאיימת הכלה לפנות לבית המשפט, על מנת שיחייב את הורי הבעל, שנקלע לדבריה לקשיים כלכליים, לשאת בתשלום מזונות של כ־30 אלף שקל בחודש לילדים המתגוררים עמה.

 

 

במסגרת הסכסוך הסוער טוענת הכלה כי הופקרה לחלוטין בהיבט הכלכלי על ידי בני משפחת בעלה שלדבריה "סגרו את הברזים", לאחר שתמכו במשפחתה בסכומים עצומים במשך שנים. לפי האשה, ההוצאות שלה ושל בעלה בחייהם המשותפים, שבהם התגוררו בווילות מפוארות עם נהג צמוד, מטפלות, מבשלות ומנקות, עמדו על כ־150 אלף שקל בחודש והן מומנו במלואן על ידי איש העסקים האמיד ורעייתו.

בית משפט לענייני משפחה. האשה טוענת להתעמרות כלכלית מצד הורי הבעל בית משפט לענייני משפחה. האשה טוענת להתעמרות כלכלית מצד הורי הבעל צילום: טל שחר

 

לדברי האשה, היא סבלה מאוד במסגרת חיי הנישואים, בין היתר מאלימות מילולית ופיזית מצד בנו של איש העסקים. היא הגישה תלונות במשטרה על גילויי האלימות של בעלה, אולם לטענתה, בגלל מעמדה של המשפחה וסיבות אישיות נוספות, היא שמעה בקולו של איש העסקים שחזר ודרש ממנה כי תחזור בה מהתלונות ותשמור הכל במשפחה.

 

איש העסקים היה מודע, לדבריה, לבעיות בין בני הזוג, ואף התערב כמה פעמים ופעל ליישב את הסכסוכים בדרכים שונות. המצב השתנה, טוענת האשה, כאשר ביקשה לשים קץ לנישואים וביקשה להרחיק את בנו של איש העסקים ממנה לאור גילוי האלימות מצדו. לטענתה, הורי בעלה החליטו להתעמר בה, והיא נקלעה למצב שבו אינה יכולה לממן צרכים בסיסיים של הילדים שמתגוררים עמה.

 

לאחר הפרידה מבעלה, טוענת האשה, היא המשיכה לקבל ממשפחת הבעל כ־30 אלף שקל בחודש שיועדו למחייתה ולמחיית הילדים. עם זאת, בשלב מסוים הופסק המימון לחלוטין. לדבריה, בעוד היא נקלעה למצוקה כלכלית קשה ו"לא מצליחה לסגור את החודש", איש העסקים ורעייתו תורמים לשלל מפעלי צדקה.

 

האשה טוענת כי על הורי בעלה לשאת בתשלום של כ־30 אלף שקל בחודש עבורה ועבור הילדים המתגוררים עמה, ובהם למשל 6,000 שקל עבור מזון, 3,000 שקל לביגוד והנעלה, 1,500 שקל עבור הצגות, סרטים תרבות ובילוי, 1,500 עבור מסעדות ובתי קפה, 2,750 שקל לשיעורים פרטיים, ועוד סכומים רבים נוספים עבור טיפולים, טיולים וחופשות, דמי כיס, חוגים וכו'.

x