שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מפלגת ימינה: "החלטנו ללכת לאופוזיציה"

מפלגתו של בנט הודיעה כי החליטה שלא להיכנס לממשלת האחדות, אותה כינתה "ממשלת שמאל בראשות נתניהו" וזאת "לאור הזלזול הבוטה של רה"מ כלפי ימינה וציבור בוחריה"; בליכוד תקפו את ימינה: "לקבל עוד תיק זה ממשלת ימין?"

מורן אזולאי, ynet 11:5510.05.20
מפלגת ימינה הודיעה הבוקר (ראשון) כי החלטה לשרת את הציבור מהאופוזיציה ולא להיכנס לממשלת האחדות של הליכוד וכחול לבן. "לאור הרכב הממשלה ומדיניותה המסתמנת כממשלת שמאל בראשות נתניהו, ולאור הזלזול הבוטה של ראש הממשלה כלפי ימינה וציבור בוחריה, החליטה מפלגת ימינה לשרת את הציבור באופוזיציה בקדנציה הקרובה ולהילחם משם למען המחנה הלאומי", נכתב בהודעה מטעם המפלגה.

 

 

 

 

אחרי שהשיחה האחרונה בין הצדדים התקיימה אמש, ברשימתו של בנט מסרו כי המפלגה תתכונן ל"יום שאחרי נתניהו", כלשונם, ו"תייצר אלטרנטיבת ימין אמיתית שלא תמכור את מערכת המשפט בשביל שרידות אישית ולא תהיה מוכנה להתרפס בפני חמאס ואבו מאזן".

מימין: רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט ואיילת שקד מימין: רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט ואיילת שקד

 

בימינה עקצו את הליכוד שיקים השבוע ממשלה עם כחול לבן ואמרו כי בכוונתם להיות "ימין שלא מוכר את היהדות לעסקנים ואת הכלכלה הישראלית לידי עמיר פרץ וההסתדרות". עוד ציינו כי "ההליכה לאופוזיציה היא המשך הנאמנות לציבור הימין, שנתניהו אינו נאמן לו. ימינה תהווה אופוזיציה לוחמת אך אחראית, שתתמוך מבחוץ בהחלטות חיוביות של הממשלה כמו החלת ריבונות, ובלבד שהיא תובא ללא הכרה, מפורשת או משתמעת, בהקמת מדינה פלסטינית". 

 

בליכוד תקפו את אנשי ימינה והגיבו כי "אם ימינה הייתה מקבלת עוד תיק, זו הייתה מבחינתם ממשלת ימין? זאת הממשלה הראשונה בתולדות המדינה שתחיל

 

ריבונות על יהודה ושומרון, ומצער שימינה לא תהיה חלק מזה רק בגלל מאבקים פנימיים בתוכה על חלוקת תיקים. אנו מקווים שימינה יתעשתו, יגלו אחריות לאומית ויכנסו לממשלה שתוביל מהלך היסטורי בתולדות הציונות".

x