$
בארץ

נתניהו וגנץ סיכמו: הממשלה תוצג ביום רביעי הבא - לאחר שהחקיקה תושלם הלילה

נתניהו וגנץ רוצים להחזיר את חוק הרוטציה לוועדה המסדרת כדי להכניס בו שינויים ולהאריך את תקופת הקדנציה. אם החוק יחזור אל הוועדה המסדרת יוכלו הח"כים באופוזיציה להגיש מחדש אלפי הסתייגויות והדיון יחל בעצם מחדש והמליאה לא תוכל לאשרו הלילה

צבי זרחיה 23:0206.05.20

נתניהו וגנץ סיכמו שהממשלה תוצג ביום רביעי ה- 13.5 לאחר שהחקיקה תושלם הלילה. בתוך כך, בעוד זמן קצר צפויה להתקבל הכרעת בג"ץ בעתירות נגד נתניהו וההסכם הקואליציוני.

 

מוקדם יותר סערה במליאת הכנסת: לבקשתו של ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) משכו חברי הכנסת מהאופוזיציה את אלפי ההסתייגויות שנותרו לחוק הרוטציה וביקשו לקיים את ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית על חוק הרוטציה.

 

 

 

לעומת זאת, רה"מ בנימין נתניהו ובני גנץ שסיכמו על הארכת הכהונה של הממשלה ל-4.5 שנים מבקשים להחזיר את החוק לוועדה המסדרת על מנת שתכניס בו את השינויים במסגרתם, כהונתה של הכנסת תימשך 4.5 שנים - כשאחרי שלוש שנים של רוטציה בין נתניהו וגנץ, ישוב נתניהו לכהן כראש ממשלה לתקופה של 8-9 חודשים, ואחריו ייכנס שוב גנץ לתקופה דומה.

 

אם החוק יוחזר אל הוועדה אזי האופוזיציה תוכל להגיש מחדש אלפי הסתייגויות וכתוצאה מכך המליאה לא תספיק לחוקק את החוק הלילה כפי שתוכנן.

 

 

בנימין נתניהו ובני גנץ בנימין נתניהו ובני גנץ

 

x