$
דעות

חברת בלינק האמריקאית תקים עמדות טעינה לרכב חשמלי בנכסים שבבעלות מגדל

החברה להטענת הרכבים הנסחרת בנסדאק חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת הביטוח. בשלב הראשון מדובר בכ-50 עמדות שחלקן ישמשו לטעינה מהירה ולא לשהייה של הרכב לאורך שעות ארוכות בחניות

ליאור גוטמן 17:2304.05.20
חברת בלינק (Blink) האמריקאית חתמה על הסכם שיתוף פעולה  עם מגדל להקמת עמדות טעינה לרכב חשמלי בנכסי חברת הביטוח. מדובר בשלב הראשון בכ-50 עמדות, כאשר חלקן ישמשו לטעינה מהירה ולא לשהייה של הרכב לאורך שעות ארוכות בחניון.

 

 

חברת בלינק נסחרת בנסדאק ולפי דיווחי החברה ברשותה כ-23 אלף עמדות טעינה לרכב חשמלי שמפוזרים ברחבי העולם. בסביבת החברה טוענים שהיא החלה בהצבת מספר עמדות באזור המרכז, זאת מתוך הנחה שתחום הרכב החשמלי יואץ בישראל במהלך השנים הקרובות לאור חזון משרד האנרגיה לאסור מכירת רכבי בנזין ודיזל משנת 2030 ואילך. משרד האנרגיה יצא בשנה שעברה במכרז להקמת עמדות טעינה ברחבי הארץ במטרה לעודד יבואני רכב לשווק גם מכוניות חשמליות.
עמדת טעינה בלינק רכב חשמלי עמדת טעינה בלינק רכב חשמלי צילום: GARY JAMES

 

מנכ"ל החברה מייקל ד. פרקש צוטט באומרו ש"ההסכם מהווה הזדמנות מלהיבה להרחבת הפריסה של תחנות הטעינה של Blink לרכבים חשמליים, בייחוד במדינות שהתחייבו להגדיל את התשתיות לרכבים חשמליים. התחייבותה של מגדל להנגיש לאזרחים ציוד טעינה וקישוריות לרשתות של רכבים חשמליים הופכת אותה לשותפה חשובה ואסטרטגית עבורנו".

 

x