$
בארץ

מתווה החזרה לשגרה של האוצר: הקניונים ייפתחו השבוע, המלונות והשווקים - בעוד שבועיים

משרד האוצר יגיש לממשלה אסטרטגיית חזרה לשגרה שתתפרס על פני חודשיים. במקביל לחזרה הדרגתית של תלמידים למערכת החינוך ייפתחו הקניונים והפארקים ותורחב כניסת עובדים פלסטינים. ב-17 במאי יחזרו לפעול המלונות השווקים וחדרי הכושר. בסוף מאי - אולמות האירועים, מסעדות וברים, בתי קולנוע, ותיאטראות

עמרי מילמן 13:4303.05.20

במסמך שיגיש היום משרד האוצר לממשלה והגיע ל"כלכליסט" יציג המשרד אסטרטגיית חזרה לשגרה שתתפרס על פני חודשיים.

 

לפי אותו מתווה, השלב הראשון מתחיל כבר השבוע במסגרתו חוזרים ללימודים כיתות א-ג' ויא'-יב', הקניונים, הצימרים, כניסת עובדים פלסטינים, אוניברסיטאות ומכללות ושמורות טבע ופארקים. בתחילת השבוע הבא יהיה המשך של השלב הראשון אז יחזרו גם מוסדות החינוך מגיל לידה ועד גיל 6.

 

חדרי כושר. אמורים להיפתח באמצע חודש מאי חדרי כושר. אמורים להיפתח באמצע חודש מאי צילום: שאטרסטוק

בשלב השני, ב-17 במאי יחזרו ללמוד כיתות ד'-ו' וכן יחזרו לפעול המלונות ללא שטחים משותפים, שווקים, חדרי כושר, בריכות שחייה, ספריות, מוזיאונים ומוסדות תרבות (בהתאם למתווה התקהלות גדל שייקבע), טיפול לא רפואי בגוף האדם וחוגים.

 

בשלב השלישי, ב-31 במאי יחזרו ללמוד כיתות ז'-י' וכן יחזרו לפעול אולמות האירועים, מסעדות וברים, בתי קולנוע, ותיאטראות (בכפוף להגבלות ההתקהלות שייקבעו) וסמנרים להכשרה על תיכונית.

 

בשלב הרביעי ב-14 ביוני כל יתר הפעילויות שלא צויינו יחזרו לפעול.

 

עוד קובע המסמך כי יקום מאגר מידע ממשלתי שיאפשר נגישות לכל מקבלי ההחלטות, זאת על רקע הביקורת על הסתרת המידע של משרד הבריאות בפני יתר הגופים. לפי בכיר באוצר גישה למידע עבור יתר הגופים כמו בנק ישראל, הלמ"ס, הכלכלנית הראשית ויתר משרדי ממשלה שיוכלו לנתח אותם, יחזק את הכח של השרים ויאפשר קבלת החלטות מושכלת, התמודדות טובה יותר עם המשבר.

x