בארץ

פרסום ראשון

נובל אנרג'י צפויה לפטר חלק מעובדיה בישראל

חברת האנרגיה מתכננת להודיע על המהלך בשבועות הקרובים. מדובר בעובדים המועסקים במאגרי הגז תמר ולווייתן, ואולי אף בכאלו שעוסקים בקידום פיתוח מאגר אפרודיטה בקפריסין. על פי הערכות, למהלך שתי סיבות עיקריות: ירידת מחירי האנרגיה וסיום חלק מעבודות הפיתוח שנעשו עבור מאגר לווייתן

ליאור גוטמן 13:0803.05.20

חברת האנרגיה נובל אנרג'י מתכננת לפטר חלק מעובדיה בישראל במהלך השבועות הקרובים, כך נודע לכלכליסט. החברה מעוניינת לצמצם את מצבת כח האדם שלה, הפועלת במאגרי הגז תמר (אחזקות של 25%) ולווייתן (40%), כמו גם בקידום פיתוח מאגר אפרודיטה בקפריסין.

 

מנכ"ל נובל אנרג'י דיוויד סטובר מנכ"ל נובל אנרג'י דיוויד סטובר

 

על פי ההערכות במשק האנרגיה, לצמצומים הצפויים שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא ירידת מחירי האנרגיה בעולם, שהובילה להתכווצות בפעילות כלל חברות האנרגיה, הן בישראל והן בחו"ל; והשנייה היא סיום חלק מעבודות הפיתוח שנעשו עבור מאגר לווייתן - עבודות שהתקיימו לאורך שנת 2019, לקראת הפקה מסחרית ומכירת גז לישראל, ירדן ומצרים שהחלה (טכנית) בסוף דצמבר האחרון.

 

מנובל אנרג'י נמסר בתגובה: "בתחילת חודש מרץ הודיעה נובל אנרג'י על תוכנית לצמצום הוצאותיה. למרות שמרבית הצמצום מתבצע בארצות הברית, המשכנו לבחון את הפעילות העסקית בכל העולם. בישראל, אנחנו ממשיכים להתמקד באספקה של גז טבעי כאשר הצעדים הנוכחיים יאפשרו להמשיך למלא את המחוייבות שלנו לעובדינו, ללקוחות ולציבור בישראל".

 

 

x