$
בארץ

משרד הבריאות: כך ייערכו בחינות במערכת החינוך ובמוסדות להשכלה גבוהה

על פי צו שפרסם משרד הבריאות לקיום בחינות בגרות ובחינות הסמכה של משרד החינוך, תתאפשר נוכחות של 15 עד 50 תלמידים באולם בהתאם לגודלו. כמו כן, יחודשו הלימודים במעבדות האקדמיה בקבוצות של עד 15 תלמידים. המועצה להשכלה גבוהה: "נדרשת גישה מוגבלת של סטודנטים לקמפוסים כדי לעמוד בכל המטלות האקדמיות לסיום הסימסטר"

שחר אילן 13:0003.05.20

משרד הבריאות פרסם צו הקובע איך ייערכו בחינות במערכת החינוך ובמוסדות להשכלה גבוהה. על פי הצו תתאפשר נוכחות של 15 עד 50 תלמידים באולמות בהתאם לגודלם.

 

על פי הצו התלמידים יידרשו להיות במרחק של שני מטר לפחות לכל כיוון. בכיתה של עד 60 מ"ר תורשה נוכחות של עד 15 נבחנים, בכיתה של עד 150 מ"ר - עד 25 תלמידים ובכיתה גדולה יותר – לא יותר מ-50 נבחנים.

 

הכללים מתייחסים לבחינות הבגרות ובחינות הסמכה נוספות של משרד החינוך, למבחנים במוסדות להשכלה גבוהה ולמוסדות ההשכלה להכשרה המקצועית של משרד העבודה והרווחה. הסטודנטים ידרשו להגיע במסכות ולהביא הצהרת בריאות. יקבעו שעות הגעה לכל נבחן כדי למנוע תורים ובמקום יוצבו חומרי חיטוי.

 

יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה פרופ' יפה זילברשץ יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה פרופ' יפה זילברשץ צילום: צביקה טישלר

כן גיבשה המועצה להשכלה גבוהה מתווה של חזרה חלקי מאוד של הסטודנטים לקמפוסים. הלימודים המקוונים יימשכו אבל תתאפשר פעולות של מעבודת, סדנאות מעשיות ושיעורים לתלמידים שמתקשים בלימוד המקוון בהיקף של עד 15 תלמידים בקבוצה.

 

יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה פרופ' יפה זילברשץ אומרת ש"המוסדות להשכלה גבוהה התארגנו בזמן שיא בכדי לקיים את כל ההוראה של סמסטר ב' באמצעות למידה מקוונת. עם זאת, נדרשת גישה מוגבלת של סטודנטים לקמפוסים כדי לעמוד בכל המטלות האקדמיות לסיום הסימסטר ובכלל זה קיום מבחנים".

 

 

x