$
בארץ

משבר הקורונה

משרד החינוך נכנע ללחץ הרשויות: יאפשר חזרה ללימודים עד יום שלישי

תל אביב ורמת גן הודיעו היום שלא יחדשו את הלימודים לכיתות א'-ג' ו-י"א-י"ב ביום ראשון, בטענה שאינן מוכנות. המשרד הודיע כי יאפשר עוד שני ימי היערכות

שחר אילן 17:0001.05.20

משרד החינוך שוב מתקפל בנושא החזרה ללימודים. המשרד הודיע כי רשויות מקומיות שירצו בכך יוכלו לחזור לימודים לא ביום ראשון, אלא עד יום שלישי. בכך נכנע המשרד ללחץ של רשויות חזקות דוגמת תל אביב ורמת גן שסירבו לפתוח את הלימודים ביום ראשון בטענה שאינן מוכנות. זאת, למרות ההודעה מראש שקיבלו ביום שני ולמרות שרשויות רבות הודיעו שיפתחו ביום ראשון.

 

הבוקר הוחלט בישיבה של השרים הרלוונטיים כי כיתות א'-ג' וי"א-י"ב יחזרו ללימודים. בניגוד להחלטה ביום שני, גני הילדים והמעונות לא יחזרו לפעילות והכוונה היא לפתוח אותם רק ביום ראשון ה-10 במאי. בעקבות ההחלטה, הודיעו במפתיע מספר עיריות חזקות - תל אביב, רמת גן ובאר שבע - שלא ישתפו פעולה עם ההחלטה.

 

עכשיו מתברר שמשרד החינוך נכנע למרד הרשויות. בהודעה שפרסם נאמר ש"על רקע המורכבות במציאות הקיימות - החזרה תעשה באופן הדרגתי כדי לאפשר לכלל הרשויות וצוותי החינוך להיערך בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

רשויות ובתי ספר שערוכים, יוכלו להתחיל את הלימודים ביום ראשון. רשויות שנדרשות להן ימי היערכות נוספים, ישלימו אותם בימים הקרובים. תהליך ההכנה של הרשויות ייסתים עד ליום שלישי.

 

שר החינוך רפי פרץ שר החינוך רפי פרץ צילום: AP

x