$
בארץ

ד"ר איתמר עופר צפוי להחליף את פרופ' רוני גמזו בניהול משבר הקורונה בבתי האבות

עופר, מנכ"ל חברת צבר רפואה, צפוי לעמוד בראש פרויקט "מגן אבות ואימהות" לטיפול במשבר הקורונה בבתי האבות ובמוסדות הסיעודיים. הוא אמור להשתכר 177 אלף שקל עבור שלושה חודשים, עם אופציה להארכה בשלושה חודשים נוספים. מינויו כפוף לחתימתו על הסדר ניגוד עניינים

עמיר קורץ 14:2801.05.20

משרד הבריאות צפוי למנות את ד"ר איתמר עופר, מנכ"ל חברת צבר רפואה, למחליפו של מנכ"ל בי"ח איכילוב פרופ' רוני גמזו בניהול משבר הקורונה בבתי האבות.

 

תפקידו הרשמי של עופר, לפי מסמך שהגיע לידי כלכליסט יוגדר כ"כיועץ לראש חטיבת הרפואה לצורך פרויקט מגן אבות ואימהות". הוא צפוי לנהל את המטה המיוחד שהקים גמזו בימים האחרונים לטיפול בבתי האבות, כאשר שכרו של עופר צפוי לעמוד על 177 אלף שקל עבור שלושה חודשים (פלוס תוספת נסיעות), עם אופציה להארכה בשלושה חודשים נוספים.

 

 

 

"מגן אבות ואימהות" זו התוכנית הלאומית שגיבש גמזו ביחד עם אנשי משרד הבריאות למתן מענה להגנה על דיירי מוסדות הגיל השלישי – בתי האבות, המוסדות הסיעודיים, בתי הדיור המוגן וכדומה. גמזו גיבש את התוכנית שכבר החלה להיות מיושמת בשטח לאחר מינויו לפרויקטור מיוחד לנושא על ידי שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. זאת לאחר אוזלת היד שהתגלתה במענה שנתנה המדינה למוסדות השונים עם פרוץ המגפה שגבתה את חייהם של עשרות קשישים שנדבקו בקורונה.

 

מנהלי בתי האבות ומשפחות הדיירים הביעו בימים האחרונים חשש כבד מהרגע שבו גמזו ייאלץ לעזוב את תפקידו ולשוב לניהול השוטף של איכילוב ואמרו בשיחות שניהלו עמו כי הם מצפים למינוי מחליף בעל שיעור קומה שהוא "מגה-מנהל". גמזו אף האריך את מינויו בשבוע עד מציאת מחליף.

 

 

פרופ' רוני גמזו , מנכ"ל איכילוב פרופ' רוני גמזו , מנכ"ל איכילוב צילום: מירי גטניו

 

כעת מסתמן כי זה נמצא. במכתב ששלחה אתמול ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות לוועדת המכרזים במשרד, היא כתבה כי היא מבקשת לאשר את מינויו של ד"ר עופר לתפקיד. היא מציינת כי עופר צפוי לעבוד במשרה מלאה (180 שעות בחודש) בסכום כולל של 327 שקל לשעה – כלומר שכרו יעמוד על כ-59 אלף שקל בחודש. (עזרא מציינת כי הסכום הוא על פי תעריף חשכ"ל ליועץ מסוג 1, יועץ בכיר).

 

 

ד"ר איתמר עופר ד"ר איתמר עופר צילום: צילום מסך ynet

 

מומחה במינהל רפואי

 

עופר הוא רופא מומחה במינהל רפואי ומכהן זה שנתיים כמנכ"ל חברת צבר רפואה, ארגון בריאות פרטי מוביל בתחום אשפוזי בית במימון קופות החולים. הוא שימש בעבר כסגן מנהל בית החולים שניידר ומנכ"ל המדיקל סנטר בהרצליה. במכתבה ד"ר עזרא ממליצה למנותו בשל "ניסיונו העשיר ויכולותיו המוכחות, לצד הבנה והיכרות עמוקים עם אוכלוסיית הקשישים בה עוסק הפרויקט". בנוסף היא ציינה כי הוא "זוכה ליחסי אמון עמוקים מצד ראש חטיבת הרפואה, תנאי הכרחי ונדרש בשל הסוגיות כבדות המשקל והרגישות שיונחו על כתפיו". עוד ציינה ד"ר עזרא במכתב כי "מימוש ההתקשרות עמו תהא מותנית בחתימתו על הסדר ניגוד עניינים שיוכן על ידי הלשכה המשפטית".

 

במכתב מודה למעשה ראש חטיבת הרפואה בכך שכוח האדם הניהולי הקיים במשרד לא ערוך להתמודד עם משבר הקורונה בבתי האבות. לדבריה, "אחד מהאתגרים המורכבים להם נדרש המשרד עם פרוץ מגפת הקורונה הוא ההתמודדות עם אוכלוסיית הקשישים ובפרט השוהים במסגרות חוץ ביתיות. האתגר המורכב מחייב תשומת לב ניהולית שאין לכוח האדם הקיים של האגף המקצועי".

x