$
בארץ

משבר הקורונה

משרד התחבורה: הרכבות יחזרו לפעול בהדרגה מ-16 במאי, בכפוף לאישור משרד הבריאות

; מיום שלישי הקרוב תחזור התחבורה הציבורית לעבוד גם בשעות הערב. עד כה שירותי האוטובוסים עבדו רק עד 8 בערב, אולם בימים האחרונים תוגברו הנסיעות ברחבי הארץ

ליאור גוטמן 21:4330.04.20

תנועת רכבות הנוסעים תחודש באופן הדרגתי החל ממוצאי שבת 16.5.20. כך החליט הערב (ה') שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בתום דיון מקצועי שנערך בראשות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ובהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר, אנשי הרכבת ואנשי משרד התחבורה.

 

 

 

במשרד התחבורה אומרים כי "תנועת הרכבות תחודש בכפוף לאישורו של משרד הבריאות ונוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות במקרה של תסמיני מחלה". עוד אומרים שם שההנחה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הביטחון.

 

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צילום: אלכס קולומויסקי

 

קודם לכן נמסר כי על פי החלטת משרד התחבורה, מיום שלישי הקרוב (5.5) התחבורה הציבורית תחזור לעבוד גם בשעות הערב. בשלב זה התחבורה הציבורית לא תחודש בסופי השבוע.  

 

עד כה שירותי האוטובוסים עבדו רק עד 8 בערב, אולם בימים האחרונים תוגברו הנסיעות ברחבי הארץ, כך שהקווים שהיו פעילים בשבועות האחרונים שבו לפעילות מלאה וחלק מהקווים הבינעירוניים חידשו את פעילותם ועד לרמת פעילות של 20%. על פי נתוני משרד התחבורה, הציבור עדיין מדיר רגליו מהתחבורה הציבורית ושיעור הנוסעים עומד על כ-12%.

 

 

 צילום: יובל חן

 

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית מדגישים שהנוסעים נדרשים לעטות מסיכות במהלך הנסיעה. נוסע ללא מסיכה לא מורשה לעלות לאוטובוס, כאשר מספר הנוסעים באוטובוסים מוגבל ל-20 איש והנוסעים נדרשים לשמור על מרחק בין הנוסעים. השורה הראשונה מהנהג אסורה לישיבה.

 

בדי להפחית את המגע עם הנהגים. הנוסעים נדרשים להטעין את כרטיס הרב-קו לפני הנסיעה. באוטובוס לא מתאפשרת הטענה של כרטיס הרב-קו או תשלום במזומן.

 

x