$
בארץ

היו"ר ופרשת נערת הפיתוי: המסתורין שמאחורי רוכשת הקרקע

מה הקשר בין עמותת רפואה וישועה לחברת אם.סי.איי.אם.אר.סי שרכשה ממנה את המבנה באשדוד ומיהו מרדכי פרץ הרשנבוים יו"ר החברה?

תומר גנון 07:0030.04.20

אחת השאלות המסקרנות שעולה בדו"ח משרד המשפטים, היא הקשר בין עמותת רפואה וישועה לחברת אם.סי.איי.אם.אר.סי שרכשה ממנה את המבנה באשדוד.

 

לפי רשם החברות, בעל השליטה בחברה (100% בשרשור) הוא אילן אינצויג. מעיון בתיק החברה עולה כי אינצויג הוא שם משפחתו השני של אילן אמיר, עו"ד במשרד אמנון יצחקניא ברמת גן. כתובתה של החברה גם הוא במשרד עורכי הדין יצחקניא. בתיק החברה מופיע כי ביולי 2015 התמנה ליו"ר החברה מרדכי פרץ הרשנבוים — איש עסקים מוכר במגזר החרדי וככל הידוע בעצמו חסיד גור. לפי רשם החברות, הרשנבוים (57) מחזיק בכמה חברות שמפעילות בתי תמחוי ומסייעות לנזקקים.

 

 

הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג צילום: עטא עוויסאת

 

שמו של הרשנבוים נקשר בעבר לחשד לסחיטה באיומים של הפרסומאי החרדי דודי זילברשלג בידי נערת פיתוי, שחקנית צעירה בשם תום דרום, שנשלחה בידי חוקרים פרטיים לצלם את זילברשלג מעסה את גבה. המשטרה חשדה כי הרשנבוים, שהיה מסוכסך עם זילברשלג, עמד מאחורי המקרה, והוא נחקר באזהרה בחשד לסחיטה באיומים אך התיק נגדו נסגר. דרום, שיוצגה בידי עו"ד ליאור אפשטיין, חתמה על הסדר טיעון מקל, שבו הודתה בפגיעה בפרטיותו של זילברשלג ונגזרו עליה שלושה חודשי עבודות שירות וקנס של 12 אלף שקל.

 

עו"ד אילן אמיר־אנצויג לא השיב לפניית כלכליסט. את תגובת הרשנבוים לא ניתן יהיה להשיג עד למועד סגירת העיתון.

 

x