$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בתמיכת חסידות גור, ליצמן יקדם את מינוי ינקי קוינט למנכ"ל רמ"י

מנהל רשות החברות מועמד להתמנות למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל במקומו של עדיאל שמרון, שמסיים את תפקידו בסוף יוני. ההתפתחות מגיעה לאור מינויו הצפוי של יעקב ליצמן לשר הבינוי והשיכון. מסייע במהלך: אברהם מנלה, מקורבו של ליצמן ומנכ"ל חברא קדישא תל אביב

גולן חזני 06:5826.04.20

מנהל רשות החברות ינקי קוינט מועמד להתמנות למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) במקומו של עדיאל שמרון, שמסיים את תפקידו בסוף יוני 2021, כך נודע ל"כלכליסט". ההתפתחות המפתיעה מגיעה לאור מינויו הצפוי של יעקב ליצמן לשר הבינוי והשיכון. מי שמסייע במהלך הוא אברהם מנלה, אחד האנשים החזקים בחסידות גור ואגודת ישראל ומקורבו של ליצמן. מנלה הוא מנכ"ל חברא קדישא תל אביב.

 

ינקי קוינט ינקי קוינט צילום: בשמת איבי

 

קוינט, שמונה למנהל רשות החברות בראשית 2017 וטרם סיים את הקדנציה, מכיר היטב את רמ"י. הוא החל לעבוד במינהל מקרקעי ישראל ב־2001 ושבע שנים אחר כך מונה ליועץ המשפטי של המינהל, ששינה את שמו לרמ"י. במסגרת תפקידו ברמ"י ליווה בין היתר את הסדרי המקרקעין הגדולים במהלכי ההפרטה ומכירת נכסים של בזק, הדואר, חברות הנמל והרכבת.

 

קוינט טרם סיים את הקדנציה כמנהל רשות החברות. מועמד אחר לתפקיד היה יאיר פינס, ששימש מ־2017 משנה למנכ"ל רמ"י, ויצא באוגוסט ללימודים למשך שנה בהרווארד.

x