$
בארץ

דיווח שוטף

מניין המתים עלה ל-199; מאות הוצאו לחל"ת בתעשייה האווירית

על רקע הדיונים על החזרת הלימודים בבתי הספר והגנים, שוב עולה מנתונים מעודכנים של משרד הבריאות כי האוכלוסייה הפגיעה ביותר היא של בני 70 ומעלה; מספר הבדיקות לגילוי קורונה שבוצעו ביום חמישי - קרוב ל-14,000; מאות עובדים בתעשיות הביטחוניות הוצאו לחל"ת

שירות כלכליסט ו-ynet 21:4525.04.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

21:30 - משרד הבריאות: מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-199

 

מניין קורבנות הקורונה בישראל עלה ל-199 בני אדם. מספר החולים הכללי בנגיף עלה ל-15,298, בהם 127 במצב קשה ו-98 במצב בינוני. 

 

20:00 - התקנות שייכנסו לתוקף בחצות - ומה על הפרק בהמשך

 

החנויות ברחובות ובמרכזי המסחר הפתוחים יחזרו לפעול, יתאפשר שירות טייק אוויי ממסעדות – אך הקניונים יישארו סגורים וכך גם רוב מערכת החינוך, ולא יינתנו יותר אזהרות לפני קנסות על אי-חבישת מסכה. לאחר לחץ גובר מצד העצמאים שיצאו השבוע לשלל הפגנות, הממשלה אישרה אתמול (ו') שורה של הקלות במגבלות שנועדו למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

 

החל ממחר צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים דיונים נוספים בשאלת המשך ההקלות שיונהגו במשק החל מה-3 במאי - שבוע בדיוק לאחר תחילת יישום ההקלות הקרובות. בין הנושאים שיידונו במהלך השבוע הבא: החזרת גני הילדים והכיתות הנמוכות; פתיחת קניונים; פארקים והפעלת צימרים; והקלות על בני גיל הזהב שעדיין מבודדים בבתים.

 

 צילום: אלכס קולומויסקי

 

17:50 - מספר הבדיקות לגילוי קורונה שלשום - קרוב ל-14,000

 

מספר הבדיקות לגילוי קורונה ממשיך לעלות על 10,000 ליום. על פי נתוני משרד הבריאות, אתמול (שישי) בוצעה 11,799 בדיקות. שלשום (יום חמישי) בוצעו 13,861 בדיקות קורונה.

(שירות כלכליסט)

 

17:45 - בעקבות הקורונה: בקשה לייצוגית נגד אגד על החופשי החודשי

 

בעקבות משבר הקורונה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד אגד בגובה של 18 מיליון שקל. הבקשה הוגשה, באמצעות עו"ד רימון זינאתי, בשם כל מי שקנה מאגד כרטיס חופשי חודשי לחודש מרץ, אך בשל התפרצות הנגיף בארץ , לא יכול היה לעשות בו שימוש. למרות זאת, נטען בבקשה, במהלך אותו חודש שילשלה אגד לקופתה ממכירת כרטיסי חופשי חודשי מיליוני שקלים, ולא השיבה את הכסף לרוכשי הכרטיסים.

 

דובר אגד בתגובה:"בכל הקשור להפעלת התחבורה וגביית תשלום עבור הנסיעות, אגד פועלת בהתאם להנחיות משרד התחבורה. גם הכספים הנגבים עבור הנסיעות שייכים למשרד התחבורה ואגד לא "מתעשרת" על חשבון מאן דהוא בגין גביית. משכך, ככל שהעניין לא ימצא את פתרונו במסגרת הנחיות משרד התחבורה, תוגש על ידי אגד ביחד עם תגובתה לבקשה, הודעת צד ג' כנגד המדינה".

(ליטל דוברוביצקי)

 

15:40 - חל"ת בתעשיות הביטחוניות: מאות הוצאו לחופשה בתעשייה האווירית, עשרות באירונאוטיקס

 

גם התעשיות הביטחוניות, היציבות באופן מסורתי מבחינה תעסוקתית, החלו להוציא עובדים לחופשות ללא תשלום.

 

בתעשייה האווירית הוצאו לחל"ת מאות עובדים. מהחברה נמסר כי מדובר בעובדים במשרות סטודנטים, וכי התקנים שלהם לא בוטלו, והם יוחזרו לעבודה כאשר החברה תשוב לעבודה במתכונת רגילה. החברה מעסיקה 15 אלף איש, ובמקביל ממשכה לגייס עובדים למקצועות טכנולוגיים, כש-50 הצטרפו אליה בחודש האחרון וכעת יש לה 60 משרות פתוחות באותם תפקידים.

ביצרנית המל"טים אירונאוטיקס, שנרכשה בשנה שעברה בידי רפאל ובידי איש העסקים אביחי סטולרו, הוצאו לחל"ת עשרות עובדים. אירונאוטיקס מעסיקה כ-700 עובדים.

 

בשבוע שעבר נחשף בכלכליסט כי אלביט הוציאה 300 עובדים לחל"ת, מרביתם כאלה שהועסקו בתפקידי תמיכה טכנית בלקוחות זרים ומחייבים שהייה ארוכה בחו"ל, שאינה מעשית כעת. (אודי עציון)

 

 

קו ייצור בתעשייה האווירית קו ייצור בתעשייה האווירית צילום: התעשייה האווירית

 

 

 

14:45 -  נתוני הקורונה בישראל: אין חולה במצב קשה מתחת לגיל 19

 

בימים האחרונים מתנהלים דיונים על החזרת הלימודים בבתי הספר והגנים, על רקע ההקלה בהגבלות בעקבות ההאטה היחסית בהתפשטות נגיף הקורונה. מהנתונים של משרד הבריאות עולה כי אין אף חולה קורונה במצב קשה שגילו פחות מ-19. כמו כן הנפטר הצעיר ביותר היה בשנות ה-30 לחייו.

 

הנתונים שפרסם משרד הבריאות מוכיחים שוב שהאוכלוסייה הפגיעה ביותר היא של בני 70 ומעלה. 29.29% מהנפטרים היו בני 90 או יותר, 34.34% היו בני 89-80 ו-24.75% בני 79-70. כלומר 88.38% מהנפטרים בישראל מקרב חולי הקורונה הם בני יותר מ-70.

 

עוד עולה מהנתונים של משרד הבריאות ש-8.59% מהנפטרים היו בני 69-60, בנוסף 1.52% בני 59-50 וגם 1.52% מהנפטרים היו בני 49-30. כלומר רק כ-3% מהנפטרים בישראל מקורונה היו בני פחות מ-59.

 

 

10:45 - ירידה במספר החולים קשה והמונשמים

 

משרד הבריאות עדכן כי מניין המתים מקורונה עלה ל-198, ומספר הנדבקים עלה ל-15,148. מספר החולים במצב קשה עומד על 130, ירידה של 6.4% לעומת אתמול בבוקר, מהם 102 מונשמים, ירידה של 4.5% מאתמול. מספר המחלימים עלה ב-8.3% ל-6,159, וכעת בישראל 8,989 חולים.

  

בית החולים קפלן הודיע הבוקר (שבת) כי חולת קורונה בת 86 מבית האבות "גני אורה" שבירושלים נפטרה אמש. היא הייתה מאושפזת במחלקת קורונה וסבלה ממחלות רקע שונות. זו הדיירת השלישית מ"גני אורה" שמתה מהנגיף. מבית החולים קפלן נמסר כי צוות המחלקה סיפק מיגון מלא לבני משפחתה כדי שיוכלו להיפרד ממנה באופן מכובד.

 

 לפני כשלושה שבועות אובחנה אחת העובדות בבית אבות גני אורה בשכונת רוממה בירושלים כחולה בקורונה. מבית האבות נמסר למשפחות על אבחון העובדת ועל בידוד חלק מהצוות שבא איתה במגע. בני המשפחות דרשו לבצע בדיקות קורונה לדיירים ולצוות כדי לבודד את הנדבקים בנגיף. "מאז שבדקו עד שפינו את אלו שנדבקו לקח כמה ימים שבהם נדבקו עוד", אמרה ל-ynet בת לדיירת מבית האבות. "בינתיים יש אירוע מתגלגל. כמובן שביקשנו בדיקות חוזרות".

 

מיטת אשפוז במחלקת הקורונה בשיבא מיטת אשפוז במחלקת הקורונה בשיבא

 

 

x