$
בארץ

ליצמן מוותר על תיק הבריאות, יקבל תיק שיכון מורחב

כחול לבן דורשת כעת את התיק לצורך מינוי של שר מקצועי. ליצמן מכהן כשר וסגן שר במשרד לסירוגין מאז 2009 עם הפסקה של שנתיים; לפני מספר שבועות הוא סירב לעזוב את התיק; כעת אומרים ביהדות התורה כי התיק יסייע לקדם דיור למגזר

צבי זרחיה ו-ynet 20:2525.04.20
שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע לפני כניסת השבת (ו') לרה"מ בנימין נתניהו על החלטתו לעזוב את משרד הבריאות. במקום המשרד, יקבל ליצמן "תיק שיכון מורחב", הכולל את רשות מקרקעי ישראל. 

 

לאחר פרסום הודעתו של ליצמן, בכירים בכחול לבן אמרו ל-ynet כי הם דורשים את תיק הבריאות לצורך מינוי שר מקצועי מבחוץ אך מבחינתם הדבר לא יבוא על חשבון תיק החוץ. "אנחנו נדרוש את הבריאות תמורת תיק אחר", אמרו. "במהלך המשא ומתן דרשנו את תיק הבריאות אבל ליצמן סירב בתוקף לוותר עליו".

 

 

 

ליצמן משמש כשר הבריאות וסגן שר הבריאות לסירוגין מ 2009 למעט בשנים 2013-4. לפני כמה שבועות סירב לעזוב את תיק הבריאות שאותו דרשה כחול לבן בעקבות הביקורת שספגה. ביהדות התורה אומרים כי תיק השיכון יסייע למפלגה לקדם דיור לאוכלוסיה החרדית.

יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: יואב דודקביץ

 

קודם לסיכום על העברת ליצמן למשרד השיכון שקל נתניהו להסכים לתת את התיק לכחול לבן בתמורה לקבלת תיק החוץ עבור יולי אדלשטיין. חלופה אחרת היתה להציע את התיק לנפתלי בנט שדרש באחרונה כשר הביטחון להעביר לפיקוד העורף את האחריות לטיפול במשבר.

 

 

 

x