$
בארץ

אמני ישראל לנתניהו: "נמצאים על סף קריסה"

עשרות אמנים מובילים - ובהם אביב גפן, שלום חנוך, שלמה ארצי, יהודה פוליקר, משה פרץ, ואהוד בנאי - חתמו על עצומה הקוראת לרה"מ להציל את 150 אלף עובדי תעשיית התרבות בישראל: "מנע מרבבות אנשים להגיע לחרפת רעב". ביום חמישי בערב מתכוונים האמנים לערוך אירוע מחאה גדול בכיכר רבין בת"א

מאיה נחום-שחל 21:3621.04.20

עשרות אמנים, מהשורה הראשונה של התרבות בישראל, קוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו להציל את תעשיית התרבות והאירועים הנמצאת על סף קריסה. בעצומה שעליה חתומים האמנים הם קוראים לו לפעול ולהציל את 150 אלף עובדי התעשיה, שהיו הראשונים להיפגע כלכלית ממגיפת הקורונה ויהיו האחרונים לשוב לעבודה - דבר שלטענתם כבר הביא רבים מהם לקריסה כלכלית.

 

 

על העצומה שיזמו "מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים" והמוזיקאי אביב גפן חתמו בשעה האחרונה, בין היתר, שלום חנוך, שלמה ארצי, יהודה פוליקר,  משה פרץ, מתי כספי, ישי ריבו, אביתר בנאי, אהוד בנאי, מוש בן ארי, ריטה, הראל סקעת, ליאור נרקיס, עברי לידר, קובי פרץ, עדן חסון וחוה אלברשטיין. 

 

לטענת האמנים, העצומה היא רק תחילתה של המחאה שהם מבקשים להוביל, ששיאה באירוע מחאה גדול שהם מבקשים לקיים ביום חמישי בערב בכיכר רבין תל אביב.

 

 

אביב גפן אביב גפן צילום: יובל חן

 

בעצומה כתבו האמנים, בין היתר, "אדוני ראש הממשלה, התרבות הישראלית על כל גווניה תמיד היתה שם לעזור בעת צרה, אם זה במקלטים, בבתי החולים ובכל רחבי הארץ, היום אנחנו אלו שבצרה ומבקשים ממך לעזור".

 

האמנים החתומים על העצומה דורשים מנתניהו לערוך "תכנית כלכלית נדיבה ומיידית המבוססת על מענקי חירום ועל הזרמה של תקציבים למכרזים כדי לחלץ את תעשיית התרבות והאירועים ולהצילה מקריסה. להציל את אלה שכותבים את פס הקול ומתמללים את פעימות ליבה של מדינת ישראל".

 

 

משה פרץ משה פרץ צילום: רון קדמי

 

אביב גפן מסר: "אמנם אנחנו כאמנים נמצאים בקדמת הבמה, אך מאחורי כל אחד ואחת מאתנו קיימים עשרות ומאות של עובדים שאת קולם היום אנחנו משמיעים. הנגנים, המפיקים, הנהגים ואנשי הסאונד הם המשפחות שלנו, ואנחנו היום ניצבים לצידם וקוראים לראש הממשלה – אל תהיה חתום על האסון הכבד ביותר שנפל על התרבות בישראל. מנע את הקורונה התרבותית שתחסל את התעשייה והושט יד שתמנע מרבבות אנשים להגיע אל חרפת רעב".

 

יו"ר איגוד האמנים והמפיקים וממובילי מטה המאבק יוני פיינגולד מסר: "150 אלף אנשים נמצאים בדרכם אל מתחת לקו העוני, והם לא רואים שום תכנית חילוץ באופק. אנחנו פונים היום לראש הממשלה וזועקים את זעקתם של אלו שתמיד היו כאן כדי לשמור על השפיות הלאומית, והיום זקוקים לחבל הצלה. אנחנו דורשים ממך אדוני ראש הממשלה רק תוכנית חילוץ מקיפה ויסודית שתאפשר את הצלתנו ואת המשך קיומה של התרבות במדינת ישראל".

x