$
בארץ

ההנחה בארנונה לעסקים - פטור מלא לשלושה חודשים

כך נקבע היום בוועדת הכספים, שדנה בהצעת חוק ממשלתית להעברת 190 מיליון שקל לרשויות המקומיות; בכיר באוצר: "לא יעזור לאף אחד לקבל 25% ארנונה מכל חודש"

צבי זרחיה 18:0220.04.20

 ההנחה בארנונה לעסקים, בשיעור של 25%, לא תיפרס על כל השנה - אלא תינתן כפטור מלא לשלושה חודשים. כך קבעה היום ועדת הכספים.

 

הוועדה דנה בהצעת חוק ממשלתית שנועדה לתקצב 190 מיליון שקל מהקרן לשמירת הניקיון - לטובת שיפוי לרשויות בגין הפטור מארנונה לעסקים,

 

סגן הממונה על התקציבים באוצר, אריאל יוצר, אמר בוועדה: "לא יעזור לאף אחד לקבל 25% ארנונה מכל חודש, התשלום בשלושת חודשי המשבר יהיה 0 בארנונה עסקית. עסקים ששילמו את תשלום הארנונה העסקית שלו בבת אחת בחודש ינואר, יקבלו כסף חזרה לחשבון".

 

יו"ר ועדת הכספים, עודד פורר, אמר כי הוועדה לא תסתפק בכך שהדבר מצוין בהנחיות משרד הפנים לרשויות, ושנציג משרד הפנים שהשתתף בדיון הבטיח כי החוק יכלול התייחסות שתדייק את הדבר. ח"כ פורר: "נצביע לאחר שנראה זאת על השולחן".

 

הוועדה תצביע הערב על הצעת החוק ותאשרה להצבעה לקריאה השנייה והשלישית - מחר.

 

 

עודד פורר עודד פורר צילום: גני גפטר

 

 

מוקדם יותר היום פנה חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עריית מודעין מכבים רעות, לשרי הפנים והאוצר, בבקשה להעניק לעסקים פטור מארנונה לשלושה חודשים, ולא לפרוס את ההנחה על פני כל השנה. לדבריו, "עסקים לא צריכים הנחה שנתית. אם לא נציל אותם עכשיו הם לא יהיו קיימים בשנה הקרובה כדי לקבל את ההנחה השנתית. לעזור עכשיו, או שלא יהיה למי".

 

 

 

 

x