$
בארץ

מכון ויצמן נגד משרד הבריאות: "חומקים מאחריות, מחפשים אשמים"

תגובה חריפה ממכון ויצמן בעקבות ההאשמות של בכירי משרד הבריאות על תוצאות שהובילו לאשפוז שגוי. במכון אומרים כי רוב הבדיקות השגויות כלל לא בוצעו שם. עוד אמרו כי חמש בדיקות מבית האבות "בית הדר" פוענחו כחיוביות בטעות על-ידי משרד הבריאות

אדיר ינקו ומתן צורי, ynet 16:1618.04.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

במכון ויצמן הגיבו בצהריים (שבת) בחריפות להאשמות מצד בכירים במשרד הבריאות בעקבות פענוח התוצאות השגוי שהוביל לאשפוז קשישים שאינם חולים בקורונה בבתי החולים ברזילי, קפלן ואסותא אתמול. לדבריהם, רוב הבדיקות השגויות כלל לא נערכו במכון, וקומץ בדיקות פורשו כחיוביות על-ידי משרד הבריאות. "התחמקות מאחריות ו'חיפוש אשמים', מקומם לא יכירם בתחומי המדע והרפואה", אמרו במכון ויצמן וכיוונו לבכירי המשרד. 

"מכון ויצמן למדע העמיד לרשות משרד הבריאות מעבדה מתקדמת, שפועלת תחת ניהול של משרד הבריאות", אמרו שם, "המידע על 29 בדיקות מבית-האבות 'זהבית' שנטען כי נבדקו במעבדה זו - שגוי. הבדיקות האלה לא נערכו במכון ויצמן למדע. חמש בדיקות, ולא 11 כפי שדווח בטעות, מבית האבות 'בית הדר' שנמצאו במעבדה זו חיוביות, ובבדיקה נוספת נמצאו שליליות, נבחנו ופורשו כחיוביות על-ידי משרד הבריאות, לפי הקריטריון שמגדיר מקרים גבוליים כ'חיוביים'".  

בדיקות קורונה שמגיעות למכון ויצמן בדיקות קורונה שמגיעות למכון ויצמן צילום: מתוך קבוצת הפייסבוק של מכון ויצמן

 

עוד אמרו במכון ויצמן כי "הטענה שלפיה מקור התוצאות הגבוליות שפורשו כחיוביות הוא בזיהום במעבדה, נבדקה לעומק על ידינו ועל-ידי משרד הבריאות - ונמצאה לא נכונה בעליל. לפי דו"ח בדיקה של משרד הבריאות, מקור אי ההסכמה באותן חמש בדיקות 'נעוץ בפרשנות התוצאות ולא באיכותן'".

 

מכון ויצמן קרא למשרד הבריאות "להמשיך ולפעול יחד, בשותפות אמת ובהגינות, במאבק הלאומי בקורונה, לטובתם ולרווחתם של כל תושבי ישראל".

 

 

x