שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו מאיים על גנץ בבחירות: ועדת החוקה תדון בביטול הפריימריז בבחירות הרביעיות

גורמים פוליטיים מעריכים כי בזימונה של ועדת החוקה של המפלגה מבקש ראש הממשלה בנימין נתניהו לאותת ליו"ר כחול לבן בני גנץ שהוא נתניהו נערך להקדמת הבחירות אם לא תוקם ממשלת חירום בקרוב

צבי זרחיה 21:0316.04.20

יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ זימן הערב (ה') את ועדת החוקה של המפלגה שבראשה הוא עומד, לישיבה מקוונת ביום רביעי הקרוב שבה תתבקש לאשר את ביטול הפריימריז על ראשות המפלגה ואיוש הרשימה לכנסת - אם הבחירות יוקדמו וייערכו באוגוסט 2020.

 

לפי ההצעה, ההחלטה על ביטול הפריימריז לראשות המפלגה ולמקום ברשימה תהיה בתוקף למשך שלוש שנים, כלומר, גם אם תוקם ממשלת חירום והיא תתפרק באמצע הקדנציה, אזי לא ייערכו פריימריז במפלגה.

 

גורמים פוליטיים מעריכים כי בזימונה של ועדת החוקה מבקש ראש הממשלה בנימין נתניהו לאותת ליו"ר כחול לבן בני גנץ שהוא נתניהו נערך להקדמת הבחירות אם לא תוקם ממשלת חירום בקרוב. לפי סקר שנערך בשבוע שעבר, כחול לבן צונחת ל-19 מנדטים, והליכוד מקבל 40 מנדטים. בכחול לבן חוששים מעריכת הבחירות לאחר שהמפלגה התפרקה לפני שלושה שבועות.

 

נתניהו וגנץ נתניהו וגנץ צילום: רויטרס

 

 

בישיבת סיעתו הבהיר היום גנץ שיפעל לקדם את החוקים נגד נתניהו אם לא ייחתם עד יום שני הסכם קואליציוני בין הליכוד לכחול לבן. צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן נועדים הערב על מנת לנסות ולקדם את ההסכם הקואליציוני. קודם לכן טילפן נתניהו אל גנץ והציע לו להיפגש, אלא שהאחרון השיב שתחילה יוועדו צוותי המו"מ. ההערכה היא שמחר תתקיים פגישה נוספת בין נתניהו לגנץ.

 

הבוקר החזיר נשיא המדינה ראובן ריבלין את המנדט להרכבת הממשלה אל הכנסת. אם לא תוקם ממשלה ב-21 הימים הקרובים עד ה-8 במאי 2020 אזי הבחירות לכנסת ייערכו ב-4 באוגוסט 2020.  

x