$
בארץ

משבר הקורונה

ארגוני העצמאים ויועצי המס לרה"מ: החל באסטרטגיית היציאה

לשכת יועצי המס ולהב דורשים להקל את ההגבלות שהוטלו בשל מגפת הקורונה: "חייבים להחזיר את המשק לעבודה באופן מדורג תוך ניהול סיכונים מושכל. מאות אלפי עסקים מייחלים להחלטת ראש הממשלה"

עמרי מילמן 20:2916.04.20

ארגוני העצמאים ויועצי המס פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה שהמדינה תחל באסטרטגיית יציאה מהסגר. בפנייה שנעשתה על ידי מספר גורמים לראש הממשלה,  דורשים ראשי הארגונים מנתניהו להקל על ההגבלות שהטיל על המשק.

 

 

יועץ המס ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס: "אם חפצי חיים אנחנו, חייבים להחזיר בהקדם האפשרי את המשק לעבודה באופן מדורג ומושכל עם אבני דרך לכל ענף וענף וכמובן בכפוף לעמידה במדדים בריאותיים, שאינם מסכנים את בריאות הציבור בישראל, ותוך ניהול סיכונים מושכל.

 

"המשך הסגר ללא תוכנית סדורה וללא מתן ודאות למשק, מהווה פגיעה חסרת תקדים בכלכלה הישראלית. מצד אחד אנחנו מתנגדים נחרצות למתווה הפיצויים לעסקים, שהאוצר הציג, ואנו רואים בו טעות מקצועית שתגרום נזק משמעותי לכלכלת ישראל, אך מנגד אנו תומכים בצעדים האופרטיביים ליציאה מהסגר לצורך הצלת הכלכלה, שהציג האוצר לראש הממשלה, מאחר ולעולם לא ניתן יהיה לגשר בין הפיצוי, שהמדינה תיתן, אפילו אם הוא יהיה המיטבי ביותר, לבין האובדן הכלכלי של בעלי העסקים והכלכלה הישראלית".

 

חלוקת מזון בבני ברק חלוקת מזון בבני ברק צילום: שאול גולן

 

 

לדברי עו"ד רועי כהן, נשיא להב :"מאות אלפי עסקים מפרפרים ברגעים אלו ממש בין חיים למוות ומייחלים להחלטת ראש הממשלה לגבי תוכנית יציאה לאלתר, פן נגיע למצב שבו השבר הכלכלי יהפוך להיות האיום האסטרטגי על קיומה של מדינת ישראל. ניתן לעורר ענפים שלמים על מאות אלפי עצמאים העוסקים בהם מבלי שייווצר סיכון בריאותי לציבור, במספר פעולות שהצגנו לבכירי האוצר, הכוללות הנחייה לחזרה לפעילות מדורגת או מלאה של עצמאים ובעלי עסקים מתחומים שונים ובהפעלתם של שירותים ממשלתיים וציבורים שהוקפאו בשל המשבר".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי: "החזרת המשק והכלכלה לפעילות היא המטרה העיקרית בימים אלה על מנת להציל את מאות אלפי העצמאים והעסקים בישראל. החזרה לפעילות מלאה, תוך שמירה והקפדה על הנחיות משרד הבריאות, חייבת לכלול גם את בתי המשפט, העובדים במתכונת חירום ובפעילות מינימלית מעל לחודש, ובכך לאפשר לעשרות אלפי עורכי דין לשוב לשגרת עבודה, לשרת את אזרחי ישראל ולטפל בבעיות המשפטיות השוטפות שאף הצטברו בעקבות משבר הקורונה".

x