$
בארץ

למידה מרחוק: משרד החינוך פותח בהתייעצות עם הציבור לשילוב השיטה בשנה הבאה

משרד החינוך פרסם פנייה לקבלת עצות לשימוש בלמידה מרחוק בשנת הלימודים הבאה ואחרי המשבר. הפנייה כוללת בקשה להתייחסות של מנהלים, מורים והורים - אבל פוסחת על חוות דעת של התלמידים. בין השאלות: איך ניתן לתת מענה רגשי וחברתי באמצעות הלמידה מרחוק

שחר אילן 11:5712.04.20

משרד החינוך פותח בהליך של היוועצות עם הציבור בנושא הלמידה מרחוק. ההתייעצות עוסקת בלמידה מרחוק בימי המשבר אבל גם בשימוש בה בשנת הלימודים הבאה ואחרי המשבר. המשרד מבקש להעמיק, בין היתר, באופן התנהלותה של הלמידה המקוונת מרחוק, הקשיים והאתגרים שהיא מציבה, התאמותיה לאוכלוסיות מיוחדות והצעות ורעיונות לפיתוחה. הפניה שהוציא משרד החינוך מיועדת "למנהלי בתי ספר, מורים, נציגי רשויות וציבור ההורים", אבל סביר להניח שלמרות ההגדרה המצמצמת גם חוות דעת של תלמידים או מומחים לחינוך לא יידחו.

 

בין השאלות בהן מעונין משרד החינוך להתעמק: מהם התנאים החשובים ביותר עבור מורה ומנהל לטובת קידום למידה מרחוק? מהם היתרונות והאתגרים המרכזיים בלמידה מרחוק וכיצד ניתן ליישם אותה בצורה מיטבית בשנת הלימודים הבאה? איך ניתן לתת מענה רגשי וחברתי באמצעות הלמידה מרחוק? אילו חסמים של תלמידים התגלו בלמידה מרחוק? אילו התאמות נדרשות לאוכלוסיות השונות בלמידה מרחוק? כיצד ניתן ליישמן?

 

שר החינוך רפי פרץ אמר ש"הלמידה מרחוק הפכה לאבן יסוד במשבר הקורונה, היא הוכיחה את עצמה בכמות הכניסות העצומה שהייתה ובשיתוף פעולה של המורים והתלמידים. חשוב לנו לדעת מה הציבור חושב על הלמידה מרחוק ואיך אפשר להפוך את המערכת לטובה ושימושית יותר". מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר ש"הלמידה מרחוק תמשיך ללוות אותנו בחירום ובשגרה לתוך העשור הבא, ולכן נפעל לחזק ולקדם אותה באופן משמעותי".

 

שיעור מקוון. משרד החינוך בישראל רוצה להשמש בשיטת הלימוד גם אחרי המשבר שיעור מקוון. משרד החינוך בישראל רוצה להשמש בשיטת הלימוד גם אחרי המשבר צילום: TNS

 

 

x