$
בארץ

פרסום ראשון

המגזר העסקי וההסתדרות לנתניהו: "ללא הלוואה בערבות המדינה, אל על תקרוס"

דובי אמיתי וארנון בר דוד פנו לרה"מ בבקשה להתערב מייד במשבר אל על,.לדבריהם, חברת התעופה "היא נכס אסטרטגי ראשון בחשיבותו והסירוב להעמיד ערבות מדינה להמשך קיומה, שערורייתי ומעלה תהיות קשות"

נווית זומר 17:4407.04.20

דובי אמיתי יו"ר נשיאות המגזר העסקי ויו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד פנו לרה"מ בנימין נתניהו וכתבו כי "ללא מתן הלוואה בערבות המדינה, אל על תקרוס". עדו ציינו כי "המציאות בעת הנוכחית הוכיחה לנו שוב ושוב כי עצמאות תעופתית חיונית ליכולת המדינה לדאוג לאזרחיה. אל על היא נכס אסטרטגי ראשון בחשיבותו והסירוב להעמיד ערבות מדינה להמשך קיומה, שערורייתי ומעלה תהיות קשות. אנו קוראים להתערבותך המיידית".

 

 

 

כפי שפורסם בכלכליסט, אתמול פנתה אלעל בבקשה לנתניהו לאחר שבקשת הסיוע שהגישה  נדחתה שוב על ידי האוצר.

 

 

מטוס אל על שהביא ציוד מיגון מסין מטוס אל על שהביא ציוד מיגון מסין צילום: דוברות אל על/אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

 

עוד כותבים אמיתי ובר דוד לרה"מ כי "מרבית המדינות המפותחות בעולם העבירו כבר סיוע לחברות התעופה שלהן בהיקפים של עשרות מיליארדי דולרים. ארה"ב, סינגפור, דנמרק, שבדיה, נורבגיה, אוסטרליה, ניו זילנד ומדינות נוספות, הפנימו כי הבטחת חוסנן של חברות התעופה הלאומיות והמקומיות, היא לא רק החלטה נכונה יותר כלכלית אלא גם נדרשת לשמירה על הביטחון הלאומי.

 

 

דובי אמיתי דובי אמיתי צילום: עמית שעל

 

"ללא חברת תעופה כמו אל על, מדינת ישראל מסתכנת להפוך לאי במצור בשעת משבר. אסור למדינה להסכים למצב שבו אזרחי ישראל יהיו כפופים לחסדיהן של מדינות וחברות זרות, שמונעות מאינטרסים שלא תמיד עולים בקנה אחד עם האינטרסים של ישראל. אל תיתן לאל על לקרוס במשמרת שלך! ההתנערות מאל על היא זניחת כל הערכים שלאורם הוקמה המדינה, והאזרחים ישלמו על כך מחיר יקר.

 

"התוצאה הישירה של שתיקתך עלולה לעלות, כבר בטווח המיידי, ב-10,000 מפוטרים, באובדן הכנסה של כ-30,000 בתי אב במעגל השני ובאובדן של 5.2 מיליארד שקל בתל"ג. מדינת ישראל החזקה תאבד את היכולת הבסיסית שלה לחלץ ישראלים ברחבי העולם, בשעת משבר או בחירום. אנו קוראים להתערבותך המיידית כדי ל הבטיח את המשך קיומה של אל על. ללא סיוע אל על תקרוס בשעה שיש בידך את כל האמצעים להצילה. אנו תקווה שתפעל ללא דיחוי כדי לשנות את רוע הגזרה", כתבויו"ר נשיאות המגזר העסקי ויו"ר ההסתדרות לראש הממשלה.

x