$
בארץ

הסיוע שהובטח לעמותות בסך 200 מיליון שקל לא מגיע

הממשלה הבטיחה לעמותות קרן סיוע אבל הכסף, כך נחשף בישיבה המיוחדת להתמודדות עם הקורונה של הכנסת. עופר שלח, יו"ר הוועדה: "כסף מוקדם ימנע הרבה מהצורך בכסף מאוחר. אם העמותות האלה יקרסו - המדינה תצטרך להיכנס במקומן". יו"ר ארגון הגג של המגזר השלישי, עו"ד אופיר כץ: "הסכום הזה לא יספיק לנו. אנחנו מעריכים שהסיוע הנדרש הוא בסדר גודל של מיליארד שקל"

שחר אילן 19:0705.04.20
הפעלת קרן הסיוע לעמותות בסך 200 מיליון שקל מתעכבת ולא ברור מתי העמותות יוכלו לקבל את הכסף. כך נחשף היום בישיבת הוועדה המיוחדת להתמודדות עם הקורונה של הכנסת.

 

 

 

יו"ר ארגון הגג של המגזר השלישי מנהיגות אזרחית עו"ד אופיר כץ, אמר ש"המצוקה של העמותות היא בלתי רגילה, ארגונים רבים על סף קריסה. ראש הממשלה ושר האוצר הכריזו לפני כשבועיים על סיוע בסך 200 מיליון שקל, אך התקציב הזה תקוע ולא ראינו ממנו שקל. מעבר לכך, אני כבר מתריע שהסכום הזה לא יספיק לנו. אנחנו מעריכים שהסיוע הנדרש הוא בסדר גודל של מיליארד שקל". לדברי כץ, "זה אינטרס של הממשלה לסייע לארגונים הללו, כי בסוף הדרך לא יהיה מי שייתן מענה לאוכלוסיות שזקוקות לתמיכה".

 

ח"כ עופר שלח ח"כ עופר שלח צילום: עומר מסינגר

 

 

ח"כ מירב כהן (כחול לבן) אמרה ש"צריך להבין שכ-14% מהעובדים במשק מועסקים בעמותות. צריך לתת מענה לעמותות שהשירותים שלהם חיוניים וחשובים במיוחד בתקופה זו. אם הוחלט על 200 מיליון שקל – איפה זה עומד"? ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן) אמרה ש"צריכה לצאת בדחיפות קריאה מהוועדה כדי שה-200 מיליון שקל יועברו במיידי." ח"כ קטי שיטרית (הליכוד) אמרה ש"מה שקורה עכשיו זה חטא על פשע – גם לא העבירו בעבר מה שהיה צריך (הכוונה לכספי תמיכות. ש.א), וגם עכשיו מתעכבים בלהעביר את התקציב שצריך".

 

יו"ר הוועדה ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תל"ם) אמר ש"כסף מוקדם ימנע הרבה מהצורך בכסף מאוחר. אם העמותות האלה יקרסו אז המדינה תצטרך להיכנס במקומן, והמצב כבר יהיה הרבה יותר חמור. צריך לשחרר את הכספים במהירות הכי גדולה שאפשר. יש לדאוג שהמגזר השלישי והעמותות יצליחו לעבור את התקופה הזאת כי אנחנו צריכים אותם עכשיו ונצטרך אותם גם אחר כך".

x