$
בארץ

רשות התחרות מזהירה: נפעל נגד עסקים שינצלו את המשבר

הממונה על התחרות מיכל הלפרין מהדקת את ההנחיות בעקבות עליית המחירים של הג׳ל לחיטוי ידיים ומסיכות הנשימה, וקביעת סכום מינימום לקנייה כתנאי לרכישת ביצים. "הרשות עוקבת באופן צמוד אחרי התנהלותם של הגורמים בענף", מסרה הלפרין

נורית קדוש 12:1505.04.20

שבועיים לאחר שהודיעה כי "על עסקים להקפיד לשמור על נורמות תחרותיות גם בעת משבר וכי אין לנצל את קשיי התקופה על מנת לפגוע בתחרות, בצרכן ובציבור״,  מיכל הלפרין, הממונה על התחרות, מעלה הילוך. הלפרין חושפת כי ככל שיסתבר שעסקים ניצלו את קשיי התקופה לצורך התנהגות אנטי-תחרותית, היא לא תהסס לפעול באמצעים שעומדים לרשותה לצורך תיקון המצב ואף לנקוט צעדי אכיפה גם בעת הזאת.

 

ההתנהלות האנטי-תחרותית אליה מכוונת הלפרין נרשמה לאחרונה בעליית מחירי הג׳ל לחיטוי ידיים, מחירי מסיכות הנשימה וקביעת סכום מינימום לקנייה כתנאי לרכישת ביצים. הלפרין מסרה כי ״הרשות בודקת, מנטרת ועוקבת אחר הנעשה בענף המזון ובענף הטואלטיקה בזמן משבר הקורונה וזאת נוכח רגישותם וחשיבותם של ענפים אלה לצרכנים בתקופה זאת בפרט״.

 

הממונה על התחרות מיכל הלפרין. "הרשות בודקת, מנטרת ועוקבת" הממונה על התחרות מיכל הלפרין. "הרשות בודקת, מנטרת ועוקבת" צילום: דנה קופל

עוד נמסר מהרשות כי גם בשגרה ענף המזון וענף הטואלטיקה מצויים תחת עינה הבוחנת של רשות התחרות. אולם, בימים אלה, נוצרה תלות רבה של משקי הבית בישראל באספקה סדירה של מוצרי מזון וטואלטיקה. לפיכך זוכים ענפים אלו לתשומת לב מיוחדת מצד רשות התחרות וכי "הרשות עוקבת באופן צמוד אחרי התנהלותם של הגורמים הפועלים בענף על מנת לוודא שהם אינם מנצלים את התלות של הצרכנים לצורך פגיעה בתחרות ובציבור".

 

 

x