$
בארץ

משבר הקורונה

באוצר מעריכים: עלות המענק של נתניהו לפסח - 1.5 מיליארד שקל

באוצר שמעו רק היום בצהריים על הכוונה להעניק לכל משפחה 500 שקל עבור כל ילד עד גיל 18 - החלטה שבמידה רבה מנסה לחקות את החלטתו של הנשיא טראמפ לחלק 1,200 דולר לכל אזרח אמריקאי. נתניהו ביקש לקדם מענק רחב יותר, אולם גורמי המקצוע התנגדו. במוסד לביטוח לאומי הופתעו מההחלטה

עמרי מילמן וצבי זרחיה 22:1101.04.20

במשרד האוצר שמעו רק היום בצהרים על הכוונה להעניק לכל משפחה 500 שקל עבור כל ילד עד גיל 18 - החלטה שבמידה רבה מנסה לחקות את החלטתו של נשיא ארה"ב לחלק כסף לכל אזרח אמריקאי

על פי הערכות ראשוניות, עלותה הכוללת של אותה החלטה תעמוד על 1.5 מיליארד שקל. הערכות נוספות בממשלה קובעות כי העלויות יהיו אפילו יותר גבוהות ויוכלו להגיע ל-1.9 מיליארד שקל. גורמים המעורבים בנושא אמרו ל"כלכליסט" כי הצעד המקורי שביקש לקדם נתניהו היה רחב יותר, אולם לאור התנגדות של גורמי המקצוע זו צומצמה בסופו של דבר. 

 

רה"מ בנימין נתניהו בהצהרה שמסר הערב רה"מ בנימין נתניהו בהצהרה שמסר הערב צילום: לע"מ

 

 

גורמים בממשלה מציינים כי להחלטה יש קשר ישיר עם ההחלטה להטיל מעין סגר על בני ברק ונועדה להסיט את השיח ולצמצם את הביקורת של החרדים על ההחלטה של נתניהו בנושא בני ברק.

 

במערכת הפוליטית הובעה הערכה שנתניהו בהעניקו מענקים חד פעמיים למשפחות עם ילדים ולקשישים מבקש להמתיק את הביקורת לנוכח הקמתה הצפויה של ממשלה מנופחת עם 34-36 שרים וסגני שרים, וכן לנוכח החרפת ההגבלות.

 

בביטוח הלאומי הופתעו מההחלטה

 

במוסד לביטוח לאומי הופתעו הלילה מהחלטתו של נתניהו ולא ידעו את הקריטריונים הברורים שלפיהם ישולם המענק ומה תהיה עלותו הכוללת. רק בבוקר ייערכו במוסד לתשלום המיוחד.

 

במשרד האוצר מסרו בתגובה כי הם לומדים את ההחלטה.

x