$
בארץ

הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה קידום מקטעים נוספים של הרכבת הקלה בגוש דן

בין השאר אושר לחברות הממשלתיות לגבש מכרז למקטע של הקו הירוק בין חולון להרצליה; כמו כן אושר חשמול מקטע מסילה של רכבת ישראל באורך 21 ק"מ דרומית ליבנה

ליאור גוטמן 19:1931.03.20

הוועדה לתשתיות לאומיות, בראשות זאב ביילסקי, אישרה אתמול (ב) לקדם כמה פרויקטים בתחום התחבורה והסעת ההמונים. ההחלטה התקבלה במטרה לזרז חלק מעבודות ההנדסה האזרחית, לאור סגר הקורונה שנכפה על התושבים עם ניצול תנועת כלי הרכב הדלילה בכבישים.

 

בוועדה אישרו לחברות הממשלתיות לגבש מכרזים לשלושה מקטעים.נוספים של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, מתוכם מקטע אחד של הקו הירוק (חולון-הרצליה) ושני מקטעים של הקו הסגול (מרכז תל אביב-יהוד/מונוסון). שני הקווים עתידים להיפתח ב-2026 בתקציב כולל של כ-30 מיליארד שקל.

 

עוד אושרו חשמול מקטע מסילת רכבת ישראל באורך 21 ק"מ מאזור פלשת, דרומית ליבנה, ועד תחנת הרכבת של אשקלון. קטע זה מתווסף למסילת ת"א-ירושלים שבוצע ולקטעים ת"א-רשפון וגנות-לוד המצויים בביצוע מואץ בימים אלו. פרויקט החשמול מאפשר את מעבר משימוש בדיזל לחשמל, ובכך לאפשר תנועת רכבות של 250 קמ"ש וכן להפחית את השפעות הרעש ואיכות האוויר.

 

במקביל אושרו עבודות בקו מסילת הרכבת המזרחית (לוד-חדרה). באזור עמק חפר ובכביש החוף (כביש 2) אושרה לביצוע חבילת עבודות נוספת במקטע אולגה-חבצלת.

 

 

קרונות הרכבת הקלה קרונות הרכבת הקלה צילום: נתע

 

 

x