$
בארץ

הלחץ עבד: ראש עיריית בני ברק התקפל והורה לבנות מחדש את המתחם לבדיקת קורונה בעיר

מוקדם יותר פירקה עיריית בני ברק את המתחם לבדיקת קורונה שהקימו קופות החולים בעיר שמובילה עם מספר הנדבקים הגבוה בישראל - 2.87 ל-1,000 תושבים. בכיר במערכת הבריאות: "הם עושים מה שהם רוצים. זה פשוט בושה והפקרות"

אדריאן פילוט 18:3731.03.20

ראש עיריית בני ברק, אברהם רובינשטיין, התקפל והורה לפני זמן קצר לבנות מחדש את המתחם הנייד לבידוק קורונה בעיר. הוראה זו מגיעה אחרי שבשעות האחרונות פירקה העירייה את מתחם הבדיקות (מרפאה ניידת) לזיהוי הידבקות בנגיף הקורונה שהקימו קופות החולים בישראל. נזכיר כי לפי המספרים המעודכנים, בני ברק היא העיר הגדולה (מעל 200 אלף איש) עם מספר נדבקים לנפש הגבוה ביותר בישראל - 2.87 ל-1,000 תושבים, זאת לעומת ממוצע של 0.27 בשאר הערים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בשעות האחרונות, המתחם שבנתה קופת חולים מאוחדת לבצע את בדיקות הקורונה בעיר - פורק ללא תיאום עם הקופה. עם זאת, הנהלת מאוחדת החליטה להמשיך לבצע את הבדיקות בתוך המרפאות ולקחת סיכון על הצוות שבתוכו. כאמור, ראש העיר התקפל והמתחם מוקם בשעות אלה מחדש.

 

 

 

 

בני ברק בימי קורונה בני ברק בימי קורונה צילום: יריב כץ

 

"אנחנו מסתכנים והם עושים מה שהם רוצים - מעל המדינה ומעל החוק", מסר מוקדם יותר לכלכליסט בכיר במערכת הבריאות המעורה בפרטים. במכתב ששיגר מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב לארבעה מנכ"לי קופות החולים בישראל הוא מסביר כי "הוריתי על עצירה מיידית של הבינוי במתחמים האלו עד לתיאום מוחלט מול הרשות על המתחמים הראויים ומוסמכים למען בריאות התושבים". במכתב ששיגר ליטוב מטעם ראש העיר, אברהם רובינשטיין, המשתייך לזרם הליטאי, הוא מלין: "צר לנו שוב כי נעשות פעולות מעל ראשינו ללא תיאום וללא מודעות בסיסית בהיכרותנו עם העיר ואופייה" ומציין כי העירייה דווקא שיתפה פעלה ואישרה בניית מתחם "דרייב אין" לבדיקות. עם זאת, אותו בכיר במערכת מסביר כי "הם לא יגיעו לדרייב אין כי פשוט אין להם רכבים - זו הפקרות ובושה".

 

בשעות אלו בוחן היועץ המשפטי ממשלה, אביחי מנדלבליט את ההוראה על סגירת העיר כאשר בכירים במערכת הבריאות מסרו ל"כלכליסט" כי הסגר על בני ברק לא צפוי לעורר קושי משפטי. כפי שנחשף באתר "כלכליסט" לפני יומיים, שר הבריאות יעקב ליצמן, לא רק שלא התנגד למהלך כאשר הוצע בממשלה אלא שהוא תמך בו. " ליצמן לא רק שלא יתנגד לשום מהלך כזה (הסגר על בני ברק - א.פ.) אלא שאף תומך בסגר כזה" מסר דוברו של שר הבריאות השייך לחסידות גור, הנחשבת ליריבה של הזרם הליטאי.

x