$
בארץ

מנכ"ל משרד החינוך: נערכים לקיום בחינות בגרות בקבוצות של עשרה תלמידים

המשרד כבר קיבל מהצבא אישור לדחיית הגיוס לאוגוסט ודחה את לוח הבחינות. במקרה שהסגר לא יסתיים יעשה ניסיון להסכים עם האקדמיה על שימוש בציונים הפנימיים של בתי הספר. יו"ר ועדת החינוך הורוביץ: סביר שמערכת החינוך תושבת עד הקיץ

שחר אילן 17:4330.03.20
משרד החינוך נערך לקיום בחינות הבגרות בקבוצות קטנות של עשרה תלמידים. כך מסר מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב לוועדה המיוחדת לחינוך של הכנסת בראשות ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ. לדבריו, "מאוד קשה לייצר את זה אבל אני מעריך שנצליח לתת מענה". משרד החינוך כבר הודיע על דחיית הבחינות, שיחלו במהלך מאי, וצמצום חומר הבחינה (המיקוד). אבואב ציין שהצבא הסכים לדחות את גיוס תלמידי כיתה יב' למהלך אוגוסט.

 

 

 

בהתאם להסדר עם הסתדרות המורים חופשת הפסח תתחיל בסוף השבוע הקרוב. הלימודים אמורים להתחדש שבועיים לאחר מכן ביום ראשון ה-19 באפריל. המשרד נערך לשתי חלופות: הראשונה שלא תהיה חזרה ללימודים ב-19 באפריל ואז שגרת הלימודים הנוכחית תמשך, והשנייה, חזרה ללימודים בתהליך הדרגתי. אבואב ציין שאם לא יהיה אישור לחזור לבתי הספר תמשך הלמידה המקוונת.

שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך צילום: אוהד צויגנברג

 

ממשרד החינוך נמסר בנוסף כי "בהתאם לתרחישים הצפויים, המשרד שיבץ את מקצועות הבחירה בחודש מאי ואת מקצועות החובה בחודשי יוני -יולי. המשרד ערוך בכל ההיבטים כדי לקיים את הבחינות. במקרה קיצון בו לא ניתן יהיה לקיים את הבחינות גם בחודש יולי, הרי שהמשרד יפעל בשיתוף פעולה מלא עם נציגי האקדמיה כדי לגבש עימם מתווה לחישוב הציון שיתקבל מטעם בית הספר".

 

יו"ר הוועדה ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ אמר ש"בסבירות גבוהה, מערכת החינוך תהיה מושבתת גם אחרי פסח, וככל הנראה הרבה מעבר לכך, כנראה עד הקיץ. הלמידה מרחוק תלווה אותנו עוד תקופה ארוכה. אלא שההסכם עם המורים מסתיים בפסח, ובינתיים לא הוחלט על חידוש הלימוד מרחוק אחרי פסח כי אין הסכם עם המורים. המורים שמלמדים מרחוק צריכים לקבל שכר, אין פה שאלה בכלל". הוא קרא לאוצר להאיץ את חתימת ההסכם עם המורים, ולא לחכות עד אחרי פסח.

x