$
בארץ

ישראלים עם אזרחות אמריקאית זכאים למענקי הקורונה בארה"ב

כל אדם בוגר זכאי לסכום של עד 1,200 דולר וילד עד גיל 17 לסכום של עד 500 דולר. מומחים בתחום: לא מדובר בהכנסה חייבת במס

עמרי מילמן 15:2130.03.20

תוכנית הסיוע של הממשל האמריקאי להתמודדות המשק האמריקאי עם המשבר שיצרה התפרצות הקורונה תאפשר גם לישראלים עם אזרחות אמריקאית ליהנות מהמענקים, שעומדים על 1,200 דולר לאדם בוגר ו-500 דולר לכל ילד שעומד בתנאים.

 

לדברי רו"ח פיליפ שטיין, המתמחה במיסוי בארה"ב, "הגדרת התנאים לזכאות עבור ילד חלה על ילדים מתחת לגיל 17. לכל משלמי המסים כולל הילדים חייב להיות מספר Social Security Number. בנוסף, חשוב לציין כי מדובר בסכום נפרד מזיכוי מס הילדים השנתי הרגיל. מענק זה לא יקטין את הזכאות של החזר מס הילדים בדיווח לשנת 2020".

 

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

הסכומים המדוברים הם התקרה של הסיוע, כאשר סכום המענק מתחיל לקטון כאשר ההכנסה של זוג נשוי המגיש בקשה משותפת עולה על 150 אלף דולר ו-112.5 אלף דולר לראש משק בית, ו-75 אלף דולר עבור יחיד/נשוי המגיש בהגשה נפרדת.

 

דולרים דולרים צילום: pixabay

לדברי שטיין, "אם פרטי חשבון הבנק של המדווח נכללו בדיווח המס האחרון, ה-IRS (מס ההכנסה בארה"ב) האמריקאי ישתמש בפרטים אלו בכדי להפקיד לשם את כספי המענק. אם לא היו ברשותם פרטים אלה, אז התשלום יישלח למדווח בדואר רגיל.

 

"כיום, אין מנגנון שיכול לעדכן את ה-IRS לגבי מידע לביצוע הפקדה ישירה, מלבד באמצעות הגשת דוח המס המכיל מידע זה", אולם גם מי שלא הייתה לגביו חובת דיווח בשנתיים הקודמות יוכל ליהנות מהמענק לדברי שטיין מאחר ויהיה אפשר בדיווח עבור שנת 2020 לקבל את המענק.

 

לדברי בועז פינברג, שותף ומנהל מחלקת המיסוי במשרד תדמור - לוי ושות׳, "לא מדובר בהכנסה חייבת במס מאחר ומדובר במענק, מתנה. על מתנה לא אמורים לשלם מס, שכן זו לא הכנסה שוטפת או עסקית. אם האמריקאים לא ממסים אותה בוודאי שבישראל זה לא אפשרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x